E Hënë, 05.25.2020, 09:11am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
PRESIDENTI IRANIAN SHPREH BESIM PËR ARRITJEN E MARRËVESHJES ATOMIKE

E Shtunë, 03.21.2015, 05:04pm (GMT+1)


Hassan RohaniPresidenti i Iranit, Hassan Rohani, ka shprehur besim se negociatat ndërmjet vendit të tij dhe fuqive botërore mund të çojnë në marrëveshjen finale.

Agjencia shtetërore iraniane e lajmeve, IRNA, raportoi se Rohani tha sot se beson se një marrëveshje është e “mundshme” dhe se progresi gjatë rundeve të fundit të bisedimeve e ka bërë atë optimist se mund të ketë kthesë.

“Nuk ka asgjë që nuk mund të zgjidhet”,
tha presidenti Rohani.

Aktualisht, një delegacion iranian gjendet në Lozanë të Zvicrës, ku është takuar me përfaqësuesit nga Shtetet e Bashkuara, Britania, Franca, Gjermania, Kina dhe Rusia, në përpjekje për gjetjen e zgjidhjes për kufizimin e programit atomik të Iranit, në këmbim për lehtësim të sanksioneve ekonomike ndërkombëtare. rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PRESIDENTI OBAMA KËRKON PËRPARIM NË BISEDIMET BËRTHAMORE ME IRANIN  Presidenti amerikan tha se të dyja kombet e kanë një mundësi historike që të zgjidhin këtë çështje në rrugë paqësore (03.20.2015)
PRESIDENTI OBAMA URON VITIN E RI IRANIAN (03.20.2015)
HERZOG I THOTË JO KOALICIONIT ME NETANYAHUN (03.19.2015)
SHBA VAZHDON PËRKRAHJEN NDAJ KRIJIMIT TË SHTETIT PALESTINEZPresidenti Obama ende nuk e ka uruar Netanyahun për fitoren në zgjedhje (03.19.2015)
AMERIKANËT SHKATËRROJNË NJË DRON TË SHTETIT ISLAMIK (03.19.2015)
VUK DRASHKOVIÇI - PËR 3 VJET NË SARAJEVË VRAMË 12 MIJË CIVILË, 2 MIJË ISHIN FËMIJËDrashkoviçi - Oferta e Rambujesë ishte e mirë, por Millosheviçi nuk e pranoi (03.18.2015)
NETANYAHU FITON ZGJEDHJET - MERR MANDATIN E KATËRT (03.18.2015)
IZRAELI MBAN ZGJEDHJET KOMBËTARE (03.17.2015)
MOSKA KEQTRAJTON GAZETARËT NË KRIMENË E ANEKSUAR (03.16.2015)
BE NUK E NJEH ANEKSIMIN E KRIMESË (03.16.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2020  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]