E Martë, 09.22.2020, 06:03pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
ERDOGANI NUK E ANULON VIZITËN NË IRAN

E Djelë, 04.05.2015, 03:14pm (GMT+1)


Presidenti turk, Rexhep Erdogan do e vizitojë Teheranin gjatë ditëve të ardhshme për takime të nivelit të lartë.

Reuters raporton se vizita do të realizohet më 7 prill, ndërsa ajo do të realizohet për tansioneve të fundit në mes të Turqisë dhe Iranit.

Disa deputetë iranian kishin kërkuar nga shteti që t’ia anulojnë këtë vizitë Erdoganit, pasi ky i fundit e kishte kritikuar përkrahjen e Iranit për rebelët e Huthit, në Jemen.

Të dy vendet kanë lidhje të forta ekonomike, derisa Irani është furnizuesi i dytë më i madh i Turqisë me gaz.

Të dy shtetet kanë mosmarrëveshjeje edhe rreth zgjidhjes së konfliktit në Siri.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ZËRI I AMERIKËS - SHTËPIA E BARDHË DHE MARRËVESHJA ME IRANIN (04.03.2015)
UDHËHEQËSI IRANIAN I LUTJEVE TË SË PREMTES PËRSHËNDET MARRËVESHJEN (04.03.2015)
PAPA - MESHTARËT TË KËRKOJNË HIRIN, TË JENË 'TË LODHUR E TË KËPUTUR' (04.03.2015)
'DASHURIA E JEZUSIT NUK KA KUFI' - KËSHTU IU THOTË PAPA TË BURGOSURVE TË REBBIBIAS (04.03.2015)
TURQIA ARRESTOI NËNTË BRITANIKË (04.02.2015)
SHESHEL DJEG FLAMURIN KROAT - PËRPLAS KROACINË ME SERBINË (04.02.2015)
DAÇIÇ E DËNOI VENDIMIN E HAGËS PËR SHESHELIN (04.01.2015)
BEOGRADI ENDE PA QËNDRIM NDAJ RASTIT TË SHESHELIT (03.31.2015)
JEPET URDHËR PËR RIKTHIMIN E SHESHELIT NË HAGËVojslav Shesheli e “tradhtoi besimin e gjykatës” dhe “kërcënoi njerëz që bashkëpunojnë me Prokurorinë" (03.31.2015)
INTERVISTOHEN DËSHMITARËT E SULMIT NDAJ NSA-së (03.30.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]