E Hënë, 02.17.2020, 08:12am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
BISEDIMET PËR IRANIN DO TË RINISIN MË 21 PRILL

E Martë, 04.14.2015, 07:34pm (GMT+1)


Irani ka bërë të ditur se ai dhe gjashtë fuqitë botërore do rinisin bisedimet për arritjen e marrëveshjes përfundimtare për kufizimin e programit bërthamor të Iranit, më 21 prill.

Ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif, ka thënë të martën në Madrid se zyrtarët iranianë dhe të BE-së, së bashku me përfaqësues të Francës, Britanisë, Gjermanisë, Kinës, Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara do të fillojnë “hartimin e tekstit” të marrëveshjes së përhershme.

Zarif nuk ka saktësuar se ku do të mbahen bisedimet.

Irani dhe gjashtë fuqitë botërore kanë arritur marrëveshjen kornizë më 2 prill në Lozanë të Zvicrës.

Sipas dokumentit, Irani do të kufuzojë programin e tij bërthamor në këmbim të lehtësimit të sanksioneve ekonomike.

Marrëveshja përfundimtare duhet të arrihet deri më 30 qershor. rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SHBA E KUNDËRSHTON VEPRIMIN E PUTINIT (04.14.2015)
TURQIA TËRHOQI AMBASADORIN NGA VATIKANI (04.13.2015)
NEW YORK - DISA ORË DUHEN PËR TË NXJERRË NGA APARTAMENTI NJERIUN QË PESHON 317 KILOGRAMË (04.13.2015)
TAKIM HISTORIK - OBAMA DHE CASTRO - SY MË SY (04.12.2015)
OBAMA DHE CASTRO SHTRËNGUAN DUART (04.11.2015)
PRESIDENTI OBAMA I VENDOSUR TË TAKOHET ME KUBANËT NË PANAMA (04.10.2015)
SIRI - KRYHEN SULME TË REJA AJRORE KUNDËR IS-it (04.10.2015)
GJEORGJIANËT PËRKUJTOJNË SHTYPJEN SOVJETIKE TË VITIT 1989 (04.09.2015)
DËSHMITARI QË FILMOI VRASJEN NË SHBA KA FRIKË PËR SIGURINË E TIJ (04.09.2015)
HAKERËT E IS-it SULMOJNË TRANSMETUESIN FRANCEZ (04.09.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shkurt 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]