E Hënë, 06.01.2020, 01:24pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
LAVROV - SHBA PO SHKEL ARMËPUSHIMIN NË UKRAINË

E Enjte, 04.23.2015, 12:10pm (GMT+1)Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, i ka thënë Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, se programi, sipas të cilit, trupat amerikane trajnojnë forcat e Gardës Kombëtare të Ukrainës është shkelje e marrëveshjes për armëpushim në lindje të Ukrainës.

Ministria e Jashtme ruse ka thënë se Lavrov i ka bërë këto akuza gjatë një bisede telefonike me Kerryn.

Shtetet e Bashkuara i hedhin poshtë ato.

Rreth 300 paratrupa amerikane janë duke trajnuar forcat ukrainase, që luftojnë separatistët pro-rusë në lindje të Ukrainës.

Konflikti në këtë zonë ka lënë mbi 6,100 persona të vrarë qysh në muajin prill të vitit 2014.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KERRY SHPREH BESIM PËR MARRËVESHJE PËRFUNDIMTARE BËRTHAMORE (04.15.2015)
SHBA DO TA HEQIN KUBËN NGA LISTA E TERRORIZMIT (04.15.2015)
BISEDIMET PËR IRANIN DO TË RINISIN MË 21 PRILL (04.14.2015)
SHBA E KUNDËRSHTON VEPRIMIN E PUTINIT (04.14.2015)
TURQIA TËRHOQI AMBASADORIN NGA VATIKANI (04.13.2015)
NEW YORK - DISA ORË DUHEN PËR TË NXJERRË NGA APARTAMENTI NJERIUN QË PESHON 317 KILOGRAMË (04.13.2015)
TAKIM HISTORIK - OBAMA DHE CASTRO - SY MË SY (04.12.2015)
OBAMA DHE CASTRO SHTRËNGUAN DUART (04.11.2015)
PRESIDENTI OBAMA I VENDOSUR TË TAKOHET ME KUBANËT NË PANAMA (04.10.2015)
SIRI - KRYHEN SULME TË REJA AJRORE KUNDËR IS-it (04.10.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2020  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]