E Hënë, 06.01.2020, 01:15pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
KTHEHET QETËSIA NË BALTIMORË

E Djelë, 05.03.2015, 11:03am (GMT+1)

Mijëra njerëz janë mbledhur mbrëmë në qytetin amerikan Baltimorë për ta mbajtur atë që organizuesit thanë se ishte “tubim i fitores”, një ditë pasi gjashtë oficerë të policisë janë akuzuar për vdekjen e të riut zezak, Freddie Gray, i cili vdiq derisa ishte në arrest policor.

Sipas raporteve lokale, demonstrata paqësore filloi me marshin e disa qindra njerëzve, por ajo u rrit në mijëra pjesëmarrës të tubuar para ndërtesës së bashkisë së qytetit.

Situata e mbrëmshme, në masë të madhe dallohej nga ajo e trazirave të 27 prillit, kur guvernatori i ftoi pjesëtarët e Gardës Kombëtare, për ta vënë situatën nën kontroll.

Me këtë rast, ishin djegur dhe vjedhur dyqane, ndërsa disa persona ishin arrestuar nga policia, derisa ishte rivendosur rendi.

Më 1 maj, prokurorja shtetërore në Baltimorë, Marilyn Mosby, i akuzoi gjashtë oficerë të policisë, që ishin të përfshirë në arrestimin e të riut 25 vjeçar, Freddie Gray, më 12 prill.rel

WWW.VOAL-ONLINE.CH


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
MERKEL NË DACHAU NË 70 VJETORIN E ÇLIRIMIT TË KAMPIT FAMËKEQ TË PËRQËNDRIMIT (05.03.2015)
MUZEU I LUFTËS SË FTOHTË NË BUNKERIN SEKRET TË TITOS (05.03.2015)
IRANI NUK DO T'I LEJOJË NDËRHYRJET NË JEMEN (05.02.2015)
OPERACION ANTITERRORIST NË KUFIRIN PAKISTAN-AFGANISTAN (04.23.2015)
LAVROV - SHBA PO SHKEL ARMËPUSHIMIN NË UKRAINË (04.23.2015)
KERRY SHPREH BESIM PËR MARRËVESHJE PËRFUNDIMTARE BËRTHAMORE (04.15.2015)
SHBA DO TA HEQIN KUBËN NGA LISTA E TERRORIZMIT (04.15.2015)
BISEDIMET PËR IRANIN DO TË RINISIN MË 21 PRILL (04.14.2015)
SHBA E KUNDËRSHTON VEPRIMIN E PUTINIT (04.14.2015)
TURQIA TËRHOQI AMBASADORIN NGA VATIKANI (04.13.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2020  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]