E Martë, 08.04.2020, 06:25pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
TEL AVIV - POLICIA PËRLESHET ME DEMONSTRUESIT ETIOPIANË

E Hënë, 05.04.2015, 08:12am (GMT+1)

Në Izrael, policia është përleshur me qytetarë të Etiopisë në Tel Aviv, gjatë një proteste kundër racizmit. 

Demonstruesit kanë përmbysur veturat e policisë, kanë thyer xhamat e dyqaneve dhe kanë shkatërruar pronat, ndërsa policinë e kanë gjuajtur me shishe dhe gurë në Sheshin Rabin. 

Policia ka përdorur topa uji dhe granata trullosëse për të shpërndarë turmën. 

Së paku 56 oficerë dhe 12 protestues janë lënduar me këtë rast. 

Protesta është mbajtur një javë pasi publikimit të një videoje, ku shihet se si policët e gjuajnë dhe e godasin një ushtar me ngjyrë izraelit. 

Kryeministri Benjamin Netanjahu, ka thënë se ai do të takohet më 4 maj me Damas Pakada, ushtarin që është rrahur, si dhe përfaqësues të komunitetit të Etiopisë. 

Mbi 135 mijë hebrenj etiopianë jetojnë në Izrael, të cilët kanë emigruar në këtë vend në vitin 1984 dhe 1991. 

WWW.VOAL-ONLINE.CH


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
TEKSAS - POLICIA VRET SULMUESIT E GARËS SË KARIKATURËS SË PROFETIT MUHAMET (05.04.2015)
VJENË - UJQIT E NATËS KANË VËNË KURORË LULESH NË PËRMENDOREN RUSE (05.03.2015)
ITALI - JANË SHPËTUAR MIJËRA EMIGRANTË NË DET (05.03.2015)
KTHEHET QETËSIA NË BALTIMORË (05.03.2015)
MERKEL NË DACHAU NË 70 VJETORIN E ÇLIRIMIT TË KAMPIT FAMËKEQ TË PËRQËNDRIMIT (05.03.2015)
MUZEU I LUFTËS SË FTOHTË NË BUNKERIN SEKRET TË TITOS (05.03.2015)
IRANI NUK DO T'I LEJOJË NDËRHYRJET NË JEMEN (05.02.2015)
OPERACION ANTITERRORIST NË KUFIRIN PAKISTAN-AFGANISTAN (04.23.2015)
LAVROV - SHBA PO SHKEL ARMËPUSHIMIN NË UKRAINË (04.23.2015)
KERRY SHPREH BESIM PËR MARRËVESHJE PËRFUNDIMTARE BËRTHAMORE (04.15.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]