E Mërkurë, 08.12.2020, 04:16pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
ZARIF - T'I JAPIM FUND 'KRIZËS SË FABRIKUAR' BËRTHAMORE

E Hënë, 05.04.2015, 10:26am (GMT+1)

Ministri i jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif ka thënë se ai është i përkushtuar që t’i japë fund “krizës së fabrikuar” rreth programit bërthamor të Iranit.

Zarif ka shkruar në Twitter duke thënë se marrëveshja kornizë e arritur në mes të Iranit dhe gjashtë fuqive botërore që e kufizon programin bërthamor të Iranit në këmbim të lehtësimit të sanksioneve, është duke “ecur para”. 

Por, ai ka shtuar se ka ende “punë të vështirë” para finalizmit të marrëveshjes dhe hapjes së “horizonteve të reja”.

Zarif, së bashku me homologët e SHBA-ve, Francës, Britanisë, Gjermanisë, Kinës dhe Rusisë janë duke bërë përpjekje që marrëveshjen e arritur në Zvicër më 2 prill ta finalizojnë deri më 30 qershor. 


WWW.VOAL-ONLINE.CH


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
TEL AVIV - POLICIA PËRLESHET ME DEMONSTRUESIT ETIOPIANË (05.04.2015)
TEKSAS - POLICIA VRET SULMUESIT E GARËS SË KARIKATURËS SË PROFETIT MUHAMET (05.04.2015)
VJENË - UJQIT E NATËS KANË VËNË KURORË LULESH NË PËRMENDOREN RUSE (05.03.2015)
ITALI - JANË SHPËTUAR MIJËRA EMIGRANTË NË DET (05.03.2015)
KTHEHET QETËSIA NË BALTIMORË (05.03.2015)
MERKEL NË DACHAU NË 70 VJETORIN E ÇLIRIMIT TË KAMPIT FAMËKEQ TË PËRQËNDRIMIT (05.03.2015)
MUZEU I LUFTËS SË FTOHTË NË BUNKERIN SEKRET TË TITOS (05.03.2015)
IRANI NUK DO T'I LEJOJË NDËRHYRJET NË JEMEN (05.02.2015)
OPERACION ANTITERRORIST NË KUFIRIN PAKISTAN-AFGANISTAN (04.23.2015)
LAVROV - SHBA PO SHKEL ARMËPUSHIMIN NË UKRAINË (04.23.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]