E Premte, 08.07.2020, 09:38pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
MOTOÇIKLISTËT NACIONALISTË RUSË HYNË NË GJERMANI

E Hënë, 05.04.2015, 05:15pm (GMT+1)

Policia thotë se një grup i motoçiklistëve nacionalistë rusë hyri në Gjermani, në kuadër të turneut që ka filluar prej Moskës dhe do të përfundojë në Berlin më 9 maj.

Policia e Bavarisë në Gjermani tha se grupi ka hyrë dje pasdite nga Austria, por nuk mundi të thotë saktësisht sa njerëz e kaluan kufirin.

Anëtarët e klubit të motoçiklistëve, Ujqit e Natës, të afërt me presidencën e Rusisë, po e përkujtojnë triumfin sovjetik kundër Gjermanisë naziste, në Luftën e Dytë Botërore, para 70 vjetëve.

Disa zyrtarë të BE-së kanë shprehur kritikë për planet e motoçiklistëve rusë, ndërsa Polonia nuk e ka lejuar hyrjen e tyre, duke reflektuar rritjen e tensioneve për shkak të rolit të Rusisë në konfliktin në Ukrianë.

Qeveria gjermane nuk u kishte dhënë viza disa njerëzve për të cilët besonte se janë udhëheqës të grupit të motoçiklistëve rusë.

WWW.VOAL-ONLINE.CH


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FRANCA E KATARI NËNSHKRUAJNË MARRËVESHJE USHTARAKE (05.04.2015)
ZARIF - T'I JAPIM FUND 'KRIZËS SË FABRIKUAR' BËRTHAMORE (05.04.2015)
TEL AVIV - POLICIA PËRLESHET ME DEMONSTRUESIT ETIOPIANË (05.04.2015)
TEKSAS - POLICIA VRET SULMUESIT E GARËS SË KARIKATURËS SË PROFETIT MUHAMET (05.04.2015)
VJENË - UJQIT E NATËS KANË VËNË KURORË LULESH NË PËRMENDOREN RUSE (05.03.2015)
ITALI - JANË SHPËTUAR MIJËRA EMIGRANTË NË DET (05.03.2015)
KTHEHET QETËSIA NË BALTIMORË (05.03.2015)
MERKEL NË DACHAU NË 70 VJETORIN E ÇLIRIMIT TË KAMPIT FAMËKEQ TË PËRQËNDRIMIT (05.03.2015)
MUZEU I LUFTËS SË FTOHTË NË BUNKERIN SEKRET TË TITOS (05.03.2015)
IRANI NUK DO T'I LEJOJË NDËRHYRJET NË JEMEN (05.02.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]