E Premte, 08.07.2020, 10:55pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
DY USHTARË TË UKRAINËS DHE DY LUFTËTARË RUSË U VRANË NË LUFTIME

E Hënë, 05.04.2015, 05:21pm (GMT+1)


Pjesëtarë të forcave separatiste proruse në Luhansk

Dy ushtarë të Ukrainës janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një mine tokësore në rajonin Luhansk, në pjesën lindore të Ukrainës.

Hennadiy Moskal, udhëheqës ukrainas i këtij rajoni, ka thënë sot se një makinë ushtarake e Ukrainës dje ka hasur në minë në afërsi të fshatit, Yekaterinivka.

Moskal ka thënë se dy persona në veturë janë vrarë nga eksplodimi.

Pjesa jugore e rajonit të Luhanskut në Ukrainë është nën kontrollin e separatistëve prorusë.

Njëherësh, zyrtari i lartë i kryengritësve prorusë, Eduard Baturin, u tha gazetarëve lokalë se një luftëtar separatist është vrarë dhe gjashtë të tjerë janë plagosur. 

Mbi 6100 njerëz janë vrarë nga luftimet në mes të forcave ukrainase dhe kryengritësve pro rusë në pjesën lindore të Ukrainës, prej vitit të kaluar, kur ka filluar ky konflikt, megjithë armëpushimin e arritur në muajin shkurt të këtij viti.

WWW.VOAL-ONLINE.CH


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
MOTOÇIKLISTËT NACIONALISTË RUSË HYNË NË GJERMANI (05.04.2015)
FRANCA E KATARI NËNSHKRUAJNË MARRËVESHJE USHTARAKE (05.04.2015)
ZARIF - T'I JAPIM FUND 'KRIZËS SË FABRIKUAR' BËRTHAMORE (05.04.2015)
TEL AVIV - POLICIA PËRLESHET ME DEMONSTRUESIT ETIOPIANË (05.04.2015)
TEKSAS - POLICIA VRET SULMUESIT E GARËS SË KARIKATURËS SË PROFETIT MUHAMET (05.04.2015)
VJENË - UJQIT E NATËS KANË VËNË KURORË LULESH NË PËRMENDOREN RUSE (05.03.2015)
ITALI - JANË SHPËTUAR MIJËRA EMIGRANTË NË DET (05.03.2015)
KTHEHET QETËSIA NË BALTIMORË (05.03.2015)
MERKEL NË DACHAU NË 70 VJETORIN E ÇLIRIMIT TË KAMPIT FAMËKEQ TË PËRQËNDRIMIT (05.03.2015)
MUZEU I LUFTËS SË FTOHTË NË BUNKERIN SEKRET TË TITOS (05.03.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]