E Mërkurë, 08.05.2020, 02:48am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
BERLIN - NË KUTITË E BANANEVE GJENDEN 360 KILOGRAMË KOKAINË

E Martë, 05.05.2015, 08:17am (GMT+1)Punonjës të shitoreve „Aldi" kanë gjetur të hënën një sasi të madhe të kokainës në Berlin.

Bëhet fjalë për kokainën më të madhe të gjetur për policinë në Berlin. Policia sot në 13 filiale dhe në një depo qendrore të shitoreve gjermane „Aldi” në kryeqytetin gjerman dhe rrethinat e saj ka gjetur një total prej më shumë se 380 kilogramë drogë.

Kokaina u zbulua në mëngjes nga punonjësit e supermarketeve, të cilët hapen kutitë që ishin menduar të kenë banane. Sipas vlerësimeve të policisë, vlera e drogës të konfiskuar është e barabartë me rreth 15 milionë franga zvicerane.

Shpesh bëhen gabime të tilla logjistike nga kartelet e drogës që përdorin anijet e mallrave ushqimore për të kontrabanduar sasi të mëdha të drogës në Evropë. Dhe jo gjithmonë malli arrin në destinacionin e duhur.

Edhe në janar 2014 ishin zbuluar 140 kilogramë kokainë në Aldi në Berlin. Dhe në mars të këtij viti, autoritetet kapën në një treg frutash me shumicë në Saarland 300 kilogramë kokainë në kuti bananesh.

Në rastin aktual, autoritetet besojnë se droga erdhi përmes portit të Hamburgut në Gjermani. albinfo
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PRESIDENTI OBAMA PRITET TA EMËROJË SHEFIN E RI TË SHTABIT TË BASHKUAR (05.05.2015)
ZGJEROHEN HETIMET PËR TË SHTËNAT AFËR AKTIVITETIT PËR PROFETIN MUHAMET (05.04.2015)
DY USHTARË TË UKRAINËS DHE DY LUFTËTARË RUSË U VRANË NË LUFTIME (05.04.2015)
MOTOÇIKLISTËT NACIONALISTË RUSË HYNË NË GJERMANI (05.04.2015)
FRANCA E KATARI NËNSHKRUAJNË MARRËVESHJE USHTARAKE (05.04.2015)
ZARIF - T'I JAPIM FUND 'KRIZËS SË FABRIKUAR' BËRTHAMORE (05.04.2015)
TEL AVIV - POLICIA PËRLESHET ME DEMONSTRUESIT ETIOPIANË (05.04.2015)
TEKSAS - POLICIA VRET SULMUESIT E GARËS SË KARIKATURËS SË PROFETIT MUHAMET (05.04.2015)
VJENË - UJQIT E NATËS KANË VËNË KURORË LULESH NË PËRMENDOREN RUSE (05.03.2015)
ITALI - JANË SHPËTUAR MIJËRA EMIGRANTË NË DET (05.03.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]