E Shtunë, 09.19.2020, 11:08am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 

Soren Jessen Petersen thotë se EULEX e afron Kosovën me BE


E Shtunë, 12.13.2008, 04:07pm (GMT+1)

Ish shefi i UNMIK-ut Soren Jessen Petersen, në një intervistë për Zërin e Amerikës që do të jepet të hënën më 15 dhjetor në emisionin televiziv „Ditari“ të Zërit të Amerikës, thotë se misioni i EULEX-it e afron Kosovën me Bashkimin Evropian. Gjithashtu, prania e EULEX-it edhe në veri të vendit, sipas zotit Petersen, do t’i ndihmojë zyrtarët e BE-së të vëzhgojnë sjelljen e Serbisë në përshtatje me marrëveshjen. Duke ju referuar marrëveshjes 6-pikëshe mes OKB-së dhe Beogradit, ku përfshihet neutraliteti i këtij misioni zoti Petersen tha se është e qartë se BE nuk mund të jetë neutrale, duke patur parasysh faktin që 22 nga 27 vendet evropiane e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. (Voal – online)Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
The Independent (12.13.2008)
Europa bie dakord ! (12.13.2008)
Obama nuk ka pasur lidhje me zyrën e guvernatorit të Illinoisit (12.12.2008) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]