E Shtunë, 09.19.2020, 01:20pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJMI I FUNDIT
 
PROKURORIA E FIERIT KËRKON DËNIM PËR 8 ZYRTARË TË BASHKISË

E Martë, 05.05.2015, 07:50am (GMT+1)Prokuroria e Fierit kërkoi dënimin me burg të tetë zyrtarëve të Bashkisë së qytetit të cilët akuzohen për shpërdorim detyre në shpërndarjen e banesave sociale.

Mes zyrtarëve është edhe Kryetari i Bashkisë së Fierit Baftjar Zeqo, për të cilin Prokuroria ka kërkuar dënimin me dy vite e gjysëm burg. Prokuroria ka kërkuar gjithashtu që disa prej zyrtarëve nuk duhet të ushtrojnë detyra publike për një periudhë dy vjecare.

Hetimet e Prokurorisë në Fier erdhën pas kallzimit të një grupi banorësh që kishin aplikuar si të pastrehë në bashki. Banorët kishin pretenduar shkelje të praktikave ligjore nga një Komision i ngritur për vlerësimin e këtyre rasteve. Prokuroria në Fier tha se mori në pyetje Zv Presidentin e Kompanisë kanadeze “Bankers Petrolium” Leonidha Çobo lidhur me një incident të ndodhur një muaj më parë në një pus nafte.

Prokuria nisi hetimet për shkaqet e incidentit që shkaktoi dëmtim të disa banesave dhe ndotje të madhe mjedisore në zonën e Marinzës. Kompania ka pranuar se bëhej fjalë për një aksident dhe ka njoftuar se ka normalizuar situatën përreth pusit duke shmangur cdo rrezik të mëtejshëm.

Kompania ka premtuar gjithashtu dëmshpërblimin ekonomik për banorët të cilëve u janë dëmtuar banesat. za

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SHQIPËRI - MBI 2500 FËMIJË NË SITUATË RRUGE (05.04.2015)
AGK - GJENDJA E LIRISË SË SHPREHJES NË KOSOVË VLERËSOHET TË JETË ALARMANTE (05.04.2015)
KOSOVË - ËSHTË HAPUR RRUGA E DEBATIT PËR GJYKATËN SPECIALE (05.04.2015)
INCIDENTE NË BASHKËSINË ISLAME NË SHKUPDhjetra persona kanë hyrë me dhunë të hënën në Qendrën e Bashkësisë Islame (05.04.2015)
KOSOVË - KRIMI, KORRUPSIONI DHE EMIGRIMI JANË PENGESA PËR LIBERALIZIMIN E VIZAVE (05.04.2015)
KOSOVË - GATISHMËRIA PËR TË EMIGRUAR MBETET E LARTË (05.04.2015)
VUÇIQ NË QERSHOR NË SHBA - DO TË PËRBALLET ME RASTIN E VËLLEZËRVE BYTYÇI (05.04.2015)
ISA MUSTAFA - KOSOVA KA MBETUR GETO NË EVROPË (05.04.2015)
VETËVENDOSJE - TË NDALEN PËRNDJEKJET DHE ARRESTIMET E VEPRIMTARËVE TANË (05.04.2015)
ARRESTOHEN EDHE DY VEPRIMTARË TË VETËVENDOSJES (05.04.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
::| Hot News
KLIKONI NË WWW.VOAL.CH - ZËRIN E SHQIPTARËVE NË NJË DIZAJN TË RI - WWW.VOAL.CH  -  VOAL
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT
DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM
LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe”
MANIFESTIM SPONTAN NË TIRANË 'KUMANOVË NUK JE VETËM'
MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

 
VOAL
[Shko lart]