VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

E Hënë, 05.11.2015, 06:29am (GMT1)Gjatë dy ditëve të përleshjeve të armatosura në Kumanovë, në Preshevë kanë arritur 700 shqiptarë nga Maqedonia, ka bërë të ditur kryetari i Luginës së Preshevës, Ragmi Mustafa, raporton Shërbimi i Ballkanit i Radios Evropa e Lirë.

Mustafa ka vizituar pikën kufitare midis Serbisë dhe Maqedonisë, ku ka biseduar me përfaqësues të policisë kufitare.

Me Mustafën, të pranishëm kanë qenë edhe përfaqësues të Kryqit të Kuq, OSBE-së dhe Trupit Koordinues për jug të Serbisë.
www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.