VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

SERBIA NGRE NIVELIN E GATISHMËRISË LUFTARAKE

E Hënë, 05.11.2015, 11:08am (GMT1)

Ushtria e Serbisë ka ngritur nivelin e gatishmërisë luftarake dhe është e gatshme që bashkë me strukturat tjera të sigurisë të ruajë integritetin dhe sovranitetin e vet territorial, ka thënë mbrëmë ministri serb i mbrojtjes Bratislav Gashiq i cili ka qëndruar në bazën ushtarake Cvore në kufi me Maqedoninë, transmeton Tanjug, përcjell Koha.net.

Gashiq me zyrtarët më të lartë ushtarakë e policorë të Serbisë pastaj ka vizituar stacionin policor në vendkalimin e Preshevës.

www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.