E Enjte, 06.04.2020, 09:00am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJMI I FUNDIT
 
DYNDJA E AZILANTËVE NGA KOSOVA, SHQIPËRIA, SERBIA - MERKEL KËRKON TAKIM URGJENT

E Djelë, 05.03.2015, 07:52am

Numri i lartë i emigrantëve nga Ballkani Perëndimor që kanë ‘pushtuar’ Gjermaninë ka detyruar kancelaren Angela Merkel të zhvillojë një takim urgjent për këtë situatë.

Sipas mediave gjermane në 8 maj kancelaria Angela Merkel ka ftuar në një takim të nivelit të lartë në zyrën e saj ku temë debati do të jenë shpenzimet e akomodimit të emigrantëve
SOT PËRFUNDOJNË 'DITËT E AGIMIT 2015'

E Djelë, 05.03.2015, 07:48am

PRESIDENTI ERDOGAN VIZITON TIRANËN MË 13 MAJ

E Djelë, 05.03.2015, 07:34am

FOL, MOS U TUT - GAZETARËT E KOSOVËS SHËNOJNË DITËN BOTËRORE TË LIRISË SË SHTYPIT

E Djelë, 05.03.2015, 07:29am

PËR TRE MUAJ - 190 RASTE ME KANCER

E Shtunë, 05.02.2015, 05:17pm


PUNËT NË AUTOSTRADË - SIPAS RITMEVE TË PARASHIKUARA

E Shtunë, 05.02.2015, 05:05pm


KOSOVË - QEVERIA SHPËRFILL KËRKESAT, OPOZITA PARALAJMËRON PROTESTË

E Shtunë, 05.02.2015, 04:58pm

Dy partitë politike opozitare në Kuvendin e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, paralajmërojnë se sërish do të organizojnë protesta, pasi Qeveria e Kosovës nuk ka bërë asnjë veprim në përgjigje të kërkesave të opozitës në protestën e fundit.

Partitë politike opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën më 18 prill mbajtën një protestë me kërkesa kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, kundër kontrollit shtetëror mbi transmetuesin publik, Radio-Televizionin e Kosovës, kundër uzurpimit të sistemit gjyqësor dhe kundër formimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe

TIRANË - KUVENDI MIRATOI LIGJIN MBI DOSJET E SIGURIMIT TË SHTETIT

E Premte, 05.01.2015, 08:01am

SHBA - SEANCË DËGJIMORE MBI ZHVILLIMET NË BALLKANIN PERËNDIMOR

E Premte, 05.01.2015, 07:58am
20 vjet pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Dejtonit, Ballkani Perëndimor vazhdon të përballet me vështirësi ekonomike dhe politike dhe ka nevojë për vazhdimin e angazhimit amerikan, u tha dje në një seancë dëgjimore në kongres. Në seancën e nënkomisionit të Dhomës së Përfaqësuesve për Evropën dhe Euroazinë, Zëvendës-ndihmës Sekretari i Shtetit, Hoyt Yee tha se perspektiva evropiane e Ballkanit Perëndimor është nën kërcënim nga agresioni rus në Ukrainë dhe veprimet terroriste të grupit ISIL në Siri dhe Irak
FREEDOM HOUSE - NË SHQIPËRI BIZNESET KONTROLLOJNË TREGUN E MEDIAS

E Enjte, 04.30.2015, 06:52am

​​Gjendja e medias në botë u keqësua ndjeshëm gjatë vitit 2014, duke arritur pikën më të ulët në dekadën e fundit, thuhet në raportin më të ri mbi lirinë e shtypit, të publikuar sot nga organizata Freedom House me qendër në Uashington. Sipas raportit, Shqipëria dhe Kosova hyjnë në vendet ku shypi është pjesërisht i lirë.

Nga 199 vendet e botës që analizon raporti, Shqipëria renditet e 97-a, ndërsa Kosova zë vendin e 100
  » BELUL BEQAJ - LIDHJA DEMOKRATIKE E KOSOVËS NDODHET NË UDHËKRYQIN MË TË RREZIKSHËM
  » PËR SHQIPTARËT KA DY RRUGË - OSE TA PRANOJNË GJENDJEN E TANISHME, OSE TË MARRIN FATIN NË DUART E TYRENga ELEZ BIBERAJ, Drejtor i Drejtorisë së Euroazisë, Zëri i Amerikës
  » KOSOVË - FAMILJARËT KËRKOJNË QË NË LISTAT E DËSHMORËVE TË PËRFSHIHEN EDHE ATA PARA VITIT 1998
  » FUNDAMENTALIZMI FETAR - 'I KEQKUPTUAR' NË KOSOVË
  » RADIO EVROPA E LIRË - DEPUTETËT KOSOVARË DHE SERBË DISKUTOJNË PËR NORMALIZIM MARRËDHËNIESH
  » NË TIRANË PROTESTA KUNDËR PAPUNËSISËZyrtarisht papunësia në Shqipëri është 20 për qind, por studime të pavarura tregojnë se papunësia e vërtetë është mbi 35 për qind
  » NISUR DREJT SIRISË - NË PRANGA NJË 18 VJEÇAR
  » KRYEPROKURORI I RI I KOSOVËS - NËN HETIME NGA EULEX
  » LISTA SERBE IU RIBASHKOHET PARTNERËVE TË KOALICIONIT
  » SOKOL BALLA KËRKON NDJESË PUBLIKE 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2020  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 
::| Hot News
KLIKONI NË WWW.VOAL.CH - ZËRIN E SHQIPTARËVE NË NJË DIZAJN TË RI - WWW.VOAL.CH  -  VOAL
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT
DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM
LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe”
MANIFESTIM SPONTAN NË TIRANË 'KUMANOVË NUK JE VETËM'
MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

 
VOAL
[Shko lart]