E Enjte, 07.09.2020, 09:54am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
OPINONE-EDITORIALE
 
SHQIPTARË KUDO QË JENI MBËSHTETNI DIOGUARDIN TË BËHET SENATOR I SHBA !

E Shtunë, 03.20.2010, 06:16pm (GMT+1)
SHQIPTARË KUDO QË JENI MBËSHTETENI DIOGUARDIN TË ZGJIDHET SENATOR I SHBA !
 Nga ELIDA BUÇPAPAJ (03.11.2010)

JOE DIOGUARDI: NE DO TË VAZHDOJMË TË BËJMË HISTORINË !
Intervistoi: Raimonda MOISIUE TRETA E VËRTETA - ALBANIAN AMERICANS FOR DIOGUARDI

Nga KLAJD KAPINOVA, New YorkPSE SHQIPTARO-AMERIKANET PER DIOGUARDIN?JOE DHE SHQIPTARET

Joe eshte nje hero i vertete! Puna e tij si president vullnetar i Liges Qytetare Shqiptaro-Amerikane ka qene esenciale per te sjellur lirine dhe pavaresine Kosoves dhe per te luftuar per kauzen kombetare shqiptare ne Ballkan. Per te mesuar me shume ne lidhje me punen e Joe-se, ju lutemi shikojeni biografine e tij si dhe vizitojeni faqen e Liges Qytetare ne internet.


S
HQIPTARO-AMERIKANËT PËR DIOGUARDIN
IN
http://www.albaniansfordioguardi.com/albhome.htm

KUMTESE PER SHTYP:Shqiptaro-Amerikanet per DioGuardinpostuar me: 23/03/2010

DioGuardi Publikon Përkahësit Partiakpostuar me: 22/03/2010

Joe DioGuardi Shpallë Kandidaturen per Senatin e SHBA-ve
postuar me: 18/03/2010

Ish-Kongresisti DioGuardi ne Fushate ne Albany, NY (video klip nga TV News10)

postuar me: 18/03/2010
Shikojeni Shpalljen e Kandidatures se DioGuardit ne Grand Central Station ne New York City
postuar me: 16/03/2010
GOP e Westchester Perkrahe DioGuardin
postuar me: 16/03/2010


LETTER FROM JOE DIOGUARDI (LETËR NGA XHO DIOGUARDI) Anglisht dhe Shqip
Joseph J. DioGuardi

E Enjte, 03.18.2010, 10:23am

March 16, 2010

 

Dear Friend –

 

It gives me great pleasure to write to you today because today marks the official beginning of my campaign for the U.S. Senate.


XHO DIOGUARDI DO TË KANDIDOJË PËR SENATIN AMERIKAN

E Martë, 03.16.2010, 06:23pm


JOE DIOGUARDI SOT NË FOX AND FRIENDS
E Martë, 03.16.2010, 11:23am


KANDIDATI PËR SENATIN AMERIKAN, Z.DIOGUARDI MIDIS MIQVE SHQIPTARË NË STATEN ISLAND, NEW YORK
Nga Këze Kozeta Zylo


"Pasqyra Shqiptare" in Toronto, Canada Zerin e Amerikes "Ditar
http://www.facebook.com/album.php?aid=44988&id=35796828414


BEQIR SINA, New York Katër të rinjë shqiptaro amerikanë marrin çertifikatën e anëtarit të Partisë Republikane dhe i bashkohen grupit të vullnetarve në Partinë Republikane Amerikane WESTCHESTER - NEW YORK : Ish kongresmeni republikan i Nju Jorkut, Joseph J. DioGuardi, ...
DioGuardi launches U.S. Senate Race in New York March 16, 2010 at Grand Central Station in New York CityRating (Votes: )   
    Comments (2)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
VIRUSI POLITIK ËSHTË KANCER PËR UNIVERSITETIN E TETOVËSNga PROF. FADIL SULEJMANI, anëtar i Këshillit të pavarur për ndryshime jopilitike në UT (03.19.2010)
LETTER FROM JOE DIOGUARDI (LETËR NGA XHO DIOGUARDI) Anglisht dhe Shqip (03.18.2010)
AMERIKA NUMËRON THJESHT: CENSUS 2010!Nga SHEFQET MEKO, Minneapolis, SHBA (03.17.2010)
GËNJESHTËR APO MITOMANI?Nga BARDHYL MAHMUTI, Kryetar i Bashkimit Demokratik Kombëtar (03.16.2010)
"Wall Street Journal": INTERNETI DHE LIRITË POLITIKE (03.15.2010)
TË PAKTËN ILIR META ISHTE I PARI QË VIZITON LUGINËN E PRESHEVËSNga Elida Buçpapaj (03.15.2010)
EKSODI I SHQIPTARËVE NGA PRESHEVA DHE MAQEDONIA, SI RRJEDHOJË E POLITIKËS DISKRIMINUESE DHE E MJERIMIT SOCIALNga FEHMI RAMADANI (03.14.2010)
HILARY CLINTON: PËRPARIMI I GRUAS ËSHTË PËRPARIM I NJERËZIMITNga NIK KRASTEV (03.13.2010)
NJË PJESË E MEDIAVE TË KOSOVËS ËSHTË E NDËRLIDHUR ME KRIMIN E ORGANIZUAR (03.13.2010)
ISMAIL KADARE: RACIZMI I TËRTHORTË ËSHTË PO AQ I KEQ SA AI I MIRËFILLTË (03.12.2010) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
::| Hot News
PËRMBYTJET NË SHQIPËRI - QEVERIA THOTË SE GJENDJA ËSHTË KRITIKE, KËRKON NDIHMË NGA BRUKSELI
ARVIZU - PRESIM QË DREJTËSIA SHQIPTARE TË DËNOJË TRAFIKANTËT E NJERËZVE
NATO NUK MUND TË NDIHMOJË NË KRIJIMIN E USHTRISË NË KOSOVË
GJERMANIA, FRANCA, BRITANIA E MADHE, HOLLANDA DHE DANIMARKA KUNDËR STATUSIT TË VENDIT KANDIDAT PËR SHQIPËRINË
THAÇI PARALAJMËRON ZGJEDHJEN E PRESIDENTIT GJATË JAVËS SË ARDHSHME
MISIONI MISHELËNga MICHELLE OBAMA, Newsweek
BABAI E NJEH MË MIRËNga THOMAS L. FRIEDMAN, New York Times
NATO dhe BE borxhlinj ndaj Kosovës ?Nga Elida Buçpapaj

 
VOAL
[Shko lart]