E Martë, 01.21.2020, 08:55am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
OPINONE-EDITORIALE
 
A ËSHTË E GATSHME GJERMANIA TË MARRË PËRSIPËR NJË ROL GLOBAL?
Nga ANNE APPLEBAUM, Washington Post

E Djelë, 11.16.2014, 05:05pm
BERLIN - Larg nga ngjarjet kryesore - balonat, fjalimet dhe festimet e 25-vjetorit të rënies së Murit -


KOMBI SHQIPTAR, APO PARCELA EKSPERIMENTALE E EVROPËS
Nga Prof. dr. ESHREF YMERI

E Shtunë, 11.15.2014, 09:33am
Para se të ndalem në thelbin e titullit të këtij shkrimi, dëshiroj të kthehem një vit prapa dhe t’u sjell në kujtesë

Shkrim i pabotuar
SERBIA E KA MENDJEN TE KOSOVA, PASTAJ TEK FQINJËSIA ME SHQIPËRINË
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Premte, 11.14.2014, 02:03pm
Gazeta greke “Kathimerini”, në prag të takimit me homologun Vuçiç në Beograd, ia ka rikujtuar kryeministrit
BRENGA E BALLKANIT DHE BALLKANASIT E BRENGOSUR...!
Nga PËRPARIM KABO

E Premte, 11.14.2014, 08:22am
E nderuar grua që e zbulove Ballkanin, malet e egra si një brengë. U mbushën 70 vite që ju nuk jetoni më

UDHËHEQËSI I RI I SENATIT AMERIKAN DHE SHQIPTARËT
Nga FRANK SHKRELI

E Enjte, 11.13.2014, 11:46am
Në zgjedhjet e fundit që u mbajtën javën e kaluar në Shtetet e Bashkuara për anëtarët e ri të Senatit dhe të


METAFORA E LIRISË OSE DIALOG I PËRFYTYRUAR ME VETEN
Esé nga REXHEP SHAHU

E Enjte, 11.13.2014, 08:52am
Dashurinë dhe lirinë i kemi shkruar me lotë/ Ende nuk i kemi shkruar me gjak… E nisa që në krye me këto dy

MEDITIM NË KAMPIN E SHFAROSJES TË TEPELENËS
Nga RESHAT KRIPA

E Enjte, 11.13.2014, 08:21am
Së fundi mbërritëm në ish-vendin  ku dikur ishte ngritur kampi famëkeq i Tepelenës. Një grumbull


'HEROIZMI' I RAMËS SI PJESË E NEVOJËS PËR RILINDJE KOMBËTARE
Nga MENTOR KIKIA

E Enjte, 11.13.2014, 08:16am
Padyshim që Edi Rama nuk ka menduar kurrë se do t’i merrte ndonjë premtimin homologut serb se “do e


RAMA T'I LUTEJ VUÇIÇIT QË TA ZHBLLOKOJË KRIZËN NË KOSOVË
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Mërkurë, 11.12.2014, 10:12am
Malet shpesh ju bëhen det dhe deti ju bëhet kos. Edhe unë po bëhem njëri prej jush dhe po i sugjeroj Edi


RRETH VIZITËS SË KRYEMINSTRIT RAMA NË BEOGRAD DHE BLLOKADËS SË BERAT BUZHALËS NË FACEBOOK
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Martë, 11.11.2014, 02:30pm
Gazetaria shqiptare pa dallim është më e diskredituara, si e shitur tek politika dhe oligarkët. Gazetarë të


DR ELEZ BIBERAJ - SHQIPËRIA DHE SHQIPTARËT NË UDHËN E RIMËKËMBJES
Nga FRANK SHKRELI

E Hënë, 11.10.2014, 09:46pm
Ditët e fundit më ra në dorë libri më i ri i Dr. Elez Biberajt, botuar kohët e fundit  nga Instituti i Studimeve


PUTINI DEL NË MBROJTJE TË PAKTIT MOLOTOV-RIBENTROP
Nga Prof. dr. ESHREF YMERI

E Hënë, 11.10.2014, 11:30am
Në faqen e internetit www.mk.ru.  në gjuhën ruse të datës 07 nëntor 2014, ishte botuar një informacion me


TEATRI KOMBËTAR, CENSURA E DJESHME ZYRTARE ËSHTË ZËVENDËSUAR SOT ME NJË CENSURË TË FSHEHTË
Nga RESHAT KRIPA

E Hënë, 11.10.2014, 08:57am
Qysh i vogël kam patur dëshirën për të shkruar. Lexoja shumë, madje edhe libra që nuk ishin për moshënAI VEND KU NUK LEJOHEN KUNDËRKANDIDATURAT, ËSHTË DIKTATURË
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Djelë, 11.09.2014, 03:55pm
Rregulla numër një në demokraci është që për çdo vend pune, nga më i parëndësishmi, deri te ai më i


NJË KOP PËR BASHËN APO PËR PD-në E RE?
Nga MENTOR KIKIA

E Djelë, 11.09.2014, 10:08am
Zyra e shtypit e Partisë Demokratike këmbënguli shumë që në ceremoninë e prezantimit të koordinatorëve të


NGA NJËRA ANË VLAN &PDK – NGA ANA TJETËR AMERIKA & AMBASADA E SHBA NË KOSOVË
– Zonja Clinton nuk do ta kishte toleruar këtë situatë 5 muaj
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Shtunë, 11.08.2014, 12:26pm
Një nga temat e mia të papreferuara është të shkruaj për Ambasadorët Amerikanë në Kosovë dhe Shqipëri


Barometri diplomatik
VIZITË E RE BEOGRADIT, DIPLOMACI E VJETËR-ANTIBASHKIM
Nga Prof. Dr. MEHDI HYSENI

E Shtunë, 11.08.2014, 09:01am
Nuk mund të ketë politikë, as diplomaci të hollë, as vizionare e as të sukseshme shqiptare, pa marrjen nëDEKLARATA E AMBASADORES JACOBSON DHE STATUSI I MOHUAR I DORUNTINA E.MALOKUT
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Enjte, 11.06.2014, 03:50pm
  » DR ELEZ BIBERAJ - SHQIPËRIA DHE SHQIPTARËT NË UDHËN E RIMËKËMBJESNga FRANK SHKRELI
  » PUTINI DEL NË MBROJTJE TË PAKTIT MOLOTOV-RIBENTROPNga Prof. dr. ESHREF YMERI
  » TEATRI KOMBËTAR, CENSURA E DJESHME ZYRTARE ËSHTË ZËVENDËSUAR SOT ME NJË CENSURË TË FSHEHTËNga RESHAT KRIPA
  » AI VEND KU NUK LEJOHEN KUNDËRKANDIDATURAT, ËSHTË DIKTATURËNga SKËNDER BUÇPAPAJ
  » NJË KOP PËR BASHËN APO PËR PD-në E RE?Nga MENTOR KIKIA
  » NGA NJËRA ANË VLAN &PDK – NGA ANA TJETËR AMERIKA & AMBASADA E SHBA NË KOSOVË– Zonja Clinton nuk do ta kishte toleruar këtë situatë 5 muajNga ELIDA BUÇPAPAJ
  » Barometri diplomatikVIZITË E RE BEOGRADIT, DIPLOMACI E VJETËR-ANTIBASHKIMNga Prof. Dr. MEHDI HYSENI
  » REPUBLIKANËT TRIUMFOJNË ANEMBANË SHTETEVE TË BASHKUARANga FRANK SHKRELI
  » DEKLARATA E AMBASADORES JACOBSON DHE STATUSI I MOHUAR I DORUNTINA E.MALOKUTNga ELIDA BUÇPAPAJ
  » JERMI TOTALITAR I PDK - OSE NËNSHTRIM, OSE ZGJEDHJE TË JASHTËZAKONSHMENga SKËNDER BUÇPAPAJ 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Janar 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
::| Hot News
PËRMBYTJET NË SHQIPËRI - QEVERIA THOTË SE GJENDJA ËSHTË KRITIKE, KËRKON NDIHMË NGA BRUKSELI
ARVIZU - PRESIM QË DREJTËSIA SHQIPTARE TË DËNOJË TRAFIKANTËT E NJERËZVE
NATO NUK MUND TË NDIHMOJË NË KRIJIMIN E USHTRISË NË KOSOVË
GJERMANIA, FRANCA, BRITANIA E MADHE, HOLLANDA DHE DANIMARKA KUNDËR STATUSIT TË VENDIT KANDIDAT PËR SHQIPËRINË
THAÇI PARALAJMËRON ZGJEDHJEN E PRESIDENTIT GJATË JAVËS SË ARDHSHME
MISIONI MISHELËNga MICHELLE OBAMA, Newsweek
BABAI E NJEH MË MIRËNga THOMAS L. FRIEDMAN, New York Times
NATO dhe BE borxhlinj ndaj Kosovës ?Nga Elida Buçpapaj

 
VOAL
[Shko lart]