E Martë, 01.21.2020, 08:25am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
OPINONE-EDITORIALE
 
7 PRILL 1939 - 29 NËNTOR 1944, ÇFARË IU NDODHI SHQIPTARËVE MIDIS DY TË PREMTEVE
T'i çlirojmë shqiptarët nga festa e çlirimit
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Hënë, 12.01.2014, 10:32am
Dihet nga të gjithë se 7 prilli 1939, dita e pushtimit të Shqipërisë nga Italia Fashiste ishte e Premte. Madje

IBRAHIM RUGOVA - NJERIU QË BËRI MIQ PËR KOMBIN SHQIPTAR
Me rastin e 70-vjetorit të lindjes
Nga FRANK SHKRELI

E Djelë, 11.30.2014, 10:02pm
Dr. Ibrahim Rugova, Presidenti i parë i Kosovës dardane lindi më 2 Dhjetor, 1944.  Ky vit shënon 70-vjetorin


Barometri diplomatik
PO, FESTË MBARËKOMBËTARE SHQIPTARE, POR JO EDHE GJITHËSHTETËRORE DERISA TË RIBASHKOHET SHQIPËRIA ETNIKE
Nga Prof. dr. MEHDI HYSENI

E Djelë, 11.30.2014, 06:03pm
Sipas së drejtës ndërkombëtare, një shtet i pavarur nuk mund t’i ketë dy a tri simbole të ndryshme shtetërore


JO 29 NËNTORIT!
Ky opinion është shkruar dhe botuar një vit më parë
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Shtunë, 11.29.2014, 05:30pm
Klasa politike dha shown e rradhës. 28 nëntorin e festuan të ndarë e të përçarë. Njëra palë në Vlorë, tjetra duke

Barometri diplomatik
JO, SERBISË 'DALJE NË DET'
Prof. Dr. MEHDI HYSENI

E Shtunë, 11.29.2014, 12:01pm
Si Nikola Pashiqi (ish-kryeministër i ish-Mbretërisë Serbe dhe i ish-Mbretërisë Jugosllave “ 1912...1926”), si

DUKE RIPARË NJË DOKUMENTAR, NJË SHKRIM I PARA TRE VITEVE
Refleksion nga RESHAT KRIPA

E Premte, 11.28.2014, 09:58am
Pashë me shumë interes, por edhe me një dhimbje të thellë, dokumentarin e dhënë në emisionin “Opinion”NDERIM DHE RESPEKT TË THELLË NË KUJTIM TË PROFESOR SKËNDER LUARASIT
Nga Prof. dr. ESHREF YMERI

E Premte, 11.28.2014, 08:09am
Profesorin e anglishtes, personalitetin e shquar të kulturës shqiptare, përkthyesin erudit Skënder Luarasi, e


GËZUAR DHE PËR SHUMË VJET 28 NËNTORI
Nga FRANK SHKRELI

E Mërkurë, 11.26.2014, 07:28pm
 Bota që kur është zënë, Shqipëria gjallë ka qënë, ka thënë Naim Frashëri. Dhe gjithnjë gjallë do të jetë! 102


VITI I RUGOVËS
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Mërkurë, 11.26.2014, 09:11am
Të dashur lexues! Pas pak ditësh Kosovës i takon të kremtojë një datë të madhe të kujtesës së saj, kombit


NË KUJTIM TË XHEVAT KALLAJXHIUT NJËRIT PREJ DEKANËVE TË GAZETARISË SHQIPTARE
Nga FRANK SHKRELI

E Martë, 11.25.2014, 08:06am
Xhevat Kallajxhi - gazetari dhe autori shqiptaro-amerikan ndërroi jetë nëntorin e vitit 1989, në prag të


NË GJURMËT E TERRORIT KOMUNIST
Mirënjohje të thellë për Enver Lepenicën
Nga Prof. dr. ESHREF YMERI

E Hënë, 11.24.2014, 08:41am
Në ditët e para të tetorit, në kafenenë te kolonat e Pallatit të Kulturës, u takova me mikun tim, zotin Enver


VRASJA E XHEMAJL MUSTAFËS - TËRMET QË VAZHDON TË TRANDË KOSOVËN
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ*

E Djelë, 11.23.2014, 12:34pm
Intelektuali, publicisti dhe politikani i shquar Xhemajl Mustafa u vra të enjten rreth orës 15 të 23 nëntoritPROTESTA E PD - DEKLARIMI I EDI RAMËS PËR HAPJEN E DOSJEVE DHE PREMTIMI QË AI I KA BËRË ANGELA MERKELIT
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Djelë, 11.23.2014, 11:45am
Ndërsa përballë kryeministrisë dje konsumohej protesta e rradhës këtë çerek shekulli, nga periferia e Tiranës,AMBASADORI ARVIZU KA SHUMË TË DREJTË
Nga Prof. dr. ESHREF YMERI

E Shtunë, 11.22.2014, 08:27am
NDERIM DHE RESPEKT TË THELLË NË KUJTIM TË PROFESOR SKËNDER LUARASIT
Nga Prof. dr. ESHREF YMERI

E Premte, 11.28.2014, 08:09am
Profesorin e anglishtes, personalitetin e shquar të kulturës shqiptare, përkthyesin erudit Skënder Luarasi, e


GËZUAR DHE PËR SHUMË VJET 28 NËNTORI
Nga FRANK SHKRELI

E Mërkurë, 11.26.2014, 07:28pm
 Bota që kur është zënë, Shqipëria gjallë ka qënë, ka thënë Naim Frashëri. Dhe gjithnjë gjallë do të jetë! 102

VITI I RUGOVËS
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Mërkurë, 11.26.2014, 09:11am
Të dashur lexues! Pas pak ditësh Kosovës i takon të kremtojë një datë të madhe të kujtesës së saj, kombit


NË KUJTIM TË XHEVAT KALLAJXHIUT NJËRIT PREJ DEKANËVE TË GAZETARISË SHQIPTARE
Nga FRANK SHKRELI

E Martë, 11.25.2014, 08:06am
Xhevat Kallajxhi - gazetari dhe autori shqiptaro-amerikan ndërroi jetë nëntorin e vitit 1989, në prag të


  » NË GJURMËT E TERRORIT KOMUNISTMirënjohje të thellë për Enver LepenicënNga Prof. dr. ESHREF YMERI
  » VRASJA E XHEMAJL MUSTAFËS - TËRMET QË VAZHDON TË TRANDË KOSOVËNNga SKËNDER BUÇPAPAJ*
  » PROTESTA E PD - DEKLARIMI I EDI RAMËS PËR HAPJEN E DOSJEVE DHE PREMTIMI QË AI I KA BËRË ANGELA MERKELITNga ELIDA BUÇPAPAJ
  » AMBASADORI ARVIZU KA SHUMË TË DREJTËNga Prof. dr. ESHREF YMERI
  » NË ALTAR PËR HERË TË DYTË ME GJARPRINNga SKËNDER BUÇPAPAJ
  » QËNDRIMI I SHTETEVE TË BASHKUARA NDAJ REGJIMIT TË ENVER HOXHËSNga FRANK SHKRELI
  » 'ÇLIRIMTARËT', PUSHTETI, DHE GJAKU NË MESNga SULEJMAN GJANA, kryetar i PLL
  » KUJTESË LDK-SË - NËSE LDK IKËN NGA BLLOKU DHE DEL NË OPOZITË KJO BEHET PËR LLOGARI TË  HASHIM THAÇIT Nga ELIDA BUÇPAPAJ
  » TË DREJTAT E NJERIUT DHE POLITIKA E JASHTMENga FRANK SHKRELI
  » KUJDES LDK, JE MES VLAN-IT DHE HASHIMIT! Nga ELIDA BUÇPAPAJ 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Janar 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
::| Hot News
PËRMBYTJET NË SHQIPËRI - QEVERIA THOTË SE GJENDJA ËSHTË KRITIKE, KËRKON NDIHMË NGA BRUKSELI
ARVIZU - PRESIM QË DREJTËSIA SHQIPTARE TË DËNOJË TRAFIKANTËT E NJERËZVE
NATO NUK MUND TË NDIHMOJË NË KRIJIMIN E USHTRISË NË KOSOVË
GJERMANIA, FRANCA, BRITANIA E MADHE, HOLLANDA DHE DANIMARKA KUNDËR STATUSIT TË VENDIT KANDIDAT PËR SHQIPËRINË
THAÇI PARALAJMËRON ZGJEDHJEN E PRESIDENTIT GJATË JAVËS SË ARDHSHME
MISIONI MISHELËNga MICHELLE OBAMA, Newsweek
BABAI E NJEH MË MIRËNga THOMAS L. FRIEDMAN, New York Times
NATO dhe BE borxhlinj ndaj Kosovës ?Nga Elida Buçpapaj

 
VOAL
[Shko lart]