E Premte, 10.30.2020, 02:16am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
DY TË ARRESTUAR PËR ZHDUKJEN E MISS HONDURAS

E Mërkurë, 11.19.2014, 12:28pm (GMT+1)
Maria Jose Alvarado, Miss Honduras 2014


Policia e Hondurasit, ka njoftuar se me 18 nëntor, ka arrestuar dy persona (meshkuj), të dyshuar për zhdukjen e Maria Jose Alvarado, e shpërblyer me titullin, Miss Honduras 2014.

Alvarado, është zhdukur vetëm disa ditë para se të niset për në Londër, ku do të merrte pjesë në Miss Bota.

Ajo dhe motra e saj, janë shpallur të zhdukura nga 13 nëntori, kur për herë të fundit janë parë duke u larguar nga një festë, me një makinë pa targa.

Zëdhënësi i policisë, Jose Coello, ka bërë të ditur se zyrtarët kanë marrë në pyetje Plutarco Ruiz, i dashuri i motrës së Alvarados, dhe Aris Maldonadon.

Të dy, besohet se kanë qenë personat e fundit që kanë parë ato para se të zhduken.

Ndryshe, Hondurasi, zë vendin e parë në botë për akte dhune dhe krimi.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GEORGE W BUSH - DO TA NDIHMOJ VËLLAIN TË ZGJIDHET PRESIDENT (11.10.2014)
BUSH SENIOR - 'GJERMANIA E BASHKUAR I KA PËRMBUSHUR PRITJET E MIA' (11.09.2014)
KONFIRMOHEN DISA AKUZA KUNDËR PRINCESHËS SPANJOLLE (11.08.2014)
WALESA - PUTIN I KA SHPALLUR LUFTË PERËNDIMIT (11.08.2014)
AMERIKANI QË VRAU BIN LADENIN, ZBULON IDENTITETIN E TIJ (11.07.2014)
KLAUS IOHANNIS - NJË PRESIDENTI 'GJERMAN' PËR RUMANINË (11.04.2014)
UKRAINË - BËN BETIMIN UDHËHEQËSI SEPARATIST ZAKHARCHENKO (11.04.2014)
GORBACHEV ISHTE I PARI QË KËRKOI SHEMBJEN E MURIT TË BERLINIT (11.04.2014)
DUKET SE BOKO HARAMI NUK I LIRON VAJZAT E RRËMBYERA (11.01.2014)
NË KËRKIM TË NJË VAJZE LINDËN 12 DJEM - PO PRESIN FËMIJËN E 13-të (10.30.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2020  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]