E Premte, 09.25.2020, 06:46am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
MBETET NË FUQI URDHËRARRESTI PËR ASSANGE

E Enjte, 11.20.2014, 07:27pm (GMT+1)Julian Assange

Një gjykatë në Suedi ka mbajtur në fuqi urdhërin për arrest kundër themeluesit të WikiLeaks-it, Julian Assange, në një rast të sulmit seksual.

Gjykata e Apelit ka hedhur poshtë kërkesën e Assanges që të revokohet urdhër-arresti, i lëshuar në vitin 2010.

Dy gra në Suedi akuzojnë Assangen për sulm seksual.

Assange i hedh poshtë akuzat dhe ka gjetur strehim në Ambasadën e Ekuadorit në Londër, qysh në vitin 2012, për të shmangur ekstradimin.

Ai thotë se ka frikë se Suedia mund ta dërgojë në Shtetet e Bashkuara, për t’u përballur me ndjekje penale për publikimin dokumenteve të klasifikuara amerikane në WikiLeaks, më 2010.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ZBULOHET BUSTI I HAVELIT NË KONGRES (11.20.2014)
ISH KRYEMINISTRI KAZAK NË ARREST SHTËPIAK (11.19.2014)
DY TË ARRESTUAR PËR ZHDUKJEN E MISS HONDURAS (11.19.2014)
GEORGE W BUSH - DO TA NDIHMOJ VËLLAIN TË ZGJIDHET PRESIDENT (11.10.2014)
BUSH SENIOR - 'GJERMANIA E BASHKUAR I KA PËRMBUSHUR PRITJET E MIA' (11.09.2014)
KONFIRMOHEN DISA AKUZA KUNDËR PRINCESHËS SPANJOLLE (11.08.2014)
WALESA - PUTIN I KA SHPALLUR LUFTË PERËNDIMIT (11.08.2014)
AMERIKANI QË VRAU BIN LADENIN, ZBULON IDENTITETIN E TIJ (11.07.2014)
KLAUS IOHANNIS - NJË PRESIDENTI 'GJERMAN' PËR RUMANINË (11.04.2014)
UKRAINË - BËN BETIMIN UDHËHEQËSI SEPARATIST ZAKHARCHENKO (11.04.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]