E Martë, 09.22.2020, 06:14pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
PUTIN - NUK DUA TË JEM PRESIDENT I PËRJETSHËM

E Djelë, 11.23.2014, 11:37am (GMT+1)


Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se nuk synon që të jetë president i përjetshëm, meqë një gjë e tillë do të ishte e dëmshme për vendin e tij.

Gjatë një interviste eksluzive për agjencinë ruse të lajmeve, TASS, të publikuar sot, Putin e ka përjashtuar mundësinë për të qenë president i përjetshëm, meqë kjo “nuk është mirë për vendin, është e dëmshme dhe është diçka që unë nuk e dua”.

Sipas tij, nga aspekti kushtetues, ai mund të garoj për president në vitin 2018, por nuk ka saktësuar se a planifikon të kandidoj edhe për një mandat tjetër.

Duke u shprehur për përkeqësimin e raporteve me perëndimin, zoti Putin theksoi se Rusia nuk e dëshiron një “Perde të Hekurt” të re.

Mëtutje, ai është shprehur se Rusia nuk është dhe nuk do të jetë e izoluar dhe i ka hedhur poshtë paralajmërimet për “pasoja katastrofike” për ekonominë ruse, për shkak të sanksioneve ekonomike perëndimore dhe reduktimin drastik të çmimeve të nafëts, që është njëri nga artikujt kryesor të eksportit rus në tregjet botërore.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
MBETET NË FUQI URDHËRARRESTI PËR ASSANGE (11.20.2014)
ZBULOHET BUSTI I HAVELIT NË KONGRES (11.20.2014)
ISH KRYEMINISTRI KAZAK NË ARREST SHTËPIAK (11.19.2014)
DY TË ARRESTUAR PËR ZHDUKJEN E MISS HONDURAS (11.19.2014)
GEORGE W BUSH - DO TA NDIHMOJ VËLLAIN TË ZGJIDHET PRESIDENT (11.10.2014)
BUSH SENIOR - 'GJERMANIA E BASHKUAR I KA PËRMBUSHUR PRITJET E MIA' (11.09.2014)
KONFIRMOHEN DISA AKUZA KUNDËR PRINCESHËS SPANJOLLE (11.08.2014)
WALESA - PUTIN I KA SHPALLUR LUFTË PERËNDIMIT (11.08.2014)
AMERIKANI QË VRAU BIN LADENIN, ZBULON IDENTITETIN E TIJ (11.07.2014)
KLAUS IOHANNIS - NJË PRESIDENTI 'GJERMAN' PËR RUMANINË (11.04.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]