E Martë, 09.22.2020, 06:33pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
LEGJENDA E FUTBOLLIT SHTROHET NË SPITAL

E Premte, 11.28.2014, 10:16am (GMT+1)Lajme jo të mira vijnë nga Brazili për legjendën e gjallë të futbollit, Pele, i cili prej katër ditësh është shtruar në një spital në gjendje kritike.

74-vjeçari është shtruar të hënën në spitalin “Albert Anshtajn” në Sao Paolo, dhe shkak të një infeksioni në rrugët urinare.

 “Gjendja e pacientit Edson Arantes do Nashimento është e paqëndrueshme dhe për të qenë në një monitorim më të mirë, është transferuar në  një repart të specializuar”,  njoftoi zyra e informacionit të spitalit “Albert Anshtajn”.

Tri herë kampioni i botës është shtruar me urgjencë për herë të parë në të njëjtin spital më 12 nëntor për shkak të dhimbjeve në veshka.

Pele pritej të ishte i pranishëm në një veprimtari në muzeun ‘Pele’ për prezantimin e një libri, por tri orë para nisjes, është anuluar gjithçka. Pas heqjes së gurëve në veshka, Pele ka dalë nga spitali pas 3 ditësh.

Pasi ka lënë spitalin, ish-kampioni brazilian, tashmë 74 vjeç, kishte njoftuar se qëndroi disa ditë pushim në shtëpinë e tij në Santos.

Problemet shoqëruar me dhimbje të forta janë rikthyer sërish të hënën sërish për të njëjtin problem.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PUTIN - NUK DUA TË JEM PRESIDENT I PËRJETSHËM (11.23.2014)
MBETET NË FUQI URDHËRARRESTI PËR ASSANGE (11.20.2014)
ZBULOHET BUSTI I HAVELIT NË KONGRES (11.20.2014)
ISH KRYEMINISTRI KAZAK NË ARREST SHTËPIAK (11.19.2014)
DY TË ARRESTUAR PËR ZHDUKJEN E MISS HONDURAS (11.19.2014)
GEORGE W BUSH - DO TA NDIHMOJ VËLLAIN TË ZGJIDHET PRESIDENT (11.10.2014)
BUSH SENIOR - 'GJERMANIA E BASHKUAR I KA PËRMBUSHUR PRITJET E MIA' (11.09.2014)
KONFIRMOHEN DISA AKUZA KUNDËR PRINCESHËS SPANJOLLE (11.08.2014)
WALESA - PUTIN I KA SHPALLUR LUFTË PERËNDIMIT (11.08.2014)
AMERIKANI QË VRAU BIN LADENIN, ZBULON IDENTITETIN E TIJ (11.07.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]