E Martë, 09.22.2020, 06:25pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
SOT VENDIMI PËR MUBARAKUN

E Shtunë, 11.29.2014, 11:58am (GMT+1)Drejtësia në Egjipt pritet të shpallë sot vendimin në rigjykimin e presidentit të përmbysur, Hosni Mubarak, i cili akuzohet për konspiracion për vrasjen e protestuesve në vitin 2011.

Mubarak, 86 vjeç, është dënuar me burgim të përjetshëm më 2012, por, në janar të 2013-ës, një gjykatë e apelit ka hedhur poshtë vendimin.

Mubarak, i cili mohon akuzat kundër tij, është duke shërbyer tashmë një dënim prej tre vjetësh burgim, në një rast të korrupsionit.

Protestat në vitin 2011 kanë çuar në përmbysjen e tij nga pushteti.

Pasardhësi islamist i Mubarakut, Muhammad Morsi, ka qëndruar në pushtet vetëm një vit dhe është përmbysur nga ushtria në korrik të vitit 2013.

Ish-shefi i ushtrisë, Abdel Fattah al-Sisi, është zgjedhur më pas president.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
LEGJENDA E FUTBOLLIT SHTROHET NË SPITAL (11.28.2014)
PUTIN - NUK DUA TË JEM PRESIDENT I PËRJETSHËM (11.23.2014)
MBETET NË FUQI URDHËRARRESTI PËR ASSANGE (11.20.2014)
ZBULOHET BUSTI I HAVELIT NË KONGRES (11.20.2014)
ISH KRYEMINISTRI KAZAK NË ARREST SHTËPIAK (11.19.2014)
DY TË ARRESTUAR PËR ZHDUKJEN E MISS HONDURAS (11.19.2014)
GEORGE W BUSH - DO TA NDIHMOJ VËLLAIN TË ZGJIDHET PRESIDENT (11.10.2014)
BUSH SENIOR - 'GJERMANIA E BASHKUAR I KA PËRMBUSHUR PRITJET E MIA' (11.09.2014)
KONFIRMOHEN DISA AKUZA KUNDËR PRINCESHËS SPANJOLLE (11.08.2014)
WALESA - PUTIN I KA SHPALLUR LUFTË PERËNDIMIT (11.08.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]