E Enjte, 11.26.2020, 01:34am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
KËRKOHET SHKARKIMI I REPUBLIKANES QË KRITIKOI VESHJEN E VAJZAVE TË OBAMËS

E Hënë, 12.01.2014, 08:29am (GMT+1)

  
Një ndihmëse e lartë republikane, Elizabeth Lauten, po përballet me thirrjet se ajo duhet të pushohet nga puna, pas një statusi “ pa klasë” që kishte shkruar në Facebook, për vajzat e Barack Obamas, e që ka ngjallur reagime të shumta.

Lauten, zëdhënësja e Stephen Fincher, një kongresmeni republikan nga Tenesi, shkroi një post të ashpër duke i sharë dy vajzat e Obamas, Malian 16 dhe Sashan 13 vjeçare, për veshjet e tyre të papërshtatshme dhe se ato dukeshin të mërzitura, gjatë pjesëmarrjes së tyre në Shtëpinë e Bardhë, të mërkurën së bashku me babin e tyre, me rastin e “Turkey Pardon”.

Në këtë post ajo ka shkruar: “Mundohuni të tregoni pak klasë. Në fund të fundit respektoni pjesën që po e luani”.

Vajza e parë e Obamas, dukej e irrituar, përderisa, ai lëshoi mesazhin vjetorë kombëtar të falënderimeve, duke kursyer një zog nga tavolina e darkës.

Reagimet e motrave adoleshente, kanë ndezur kryesisht komente kënaqësia tek qytetarët, por komentet e Lauten sigurisht ishin krejt të kundërta, ato po konsiderohen kaustike.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PELE BËHET MË MIRË - HIQET NGA DIALIZA (11.30.2014)
ZONJA E PARË E AFGANISTANIT - NDRYSHE NGA TË TJERAT (11.30.2014)
HITLERI U NGJIT NË PUSHTET EDHE PËR SHKAK TË KËTYRE AKSIDENTEVE (11.30.2014)
6 MINUTA E 7 SEKONDA ZHURMË DHE HESHTJE PËR MANDELËN (11.29.2014)
PROTESTA KUNDËR VENDIMIT PËR MUBARAKUN (11.29.2014)
SOT VENDIMI PËR MUBARAKUN (11.29.2014)
LEGJENDA E FUTBOLLIT SHTROHET NË SPITAL (11.28.2014)
PUTIN - NUK DUA TË JEM PRESIDENT I PËRJETSHËM (11.23.2014)
MBETET NË FUQI URDHËRARRESTI PËR ASSANGE (11.20.2014)
ZBULOHET BUSTI I HAVELIT NË KONGRES (11.20.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Nëntor 2020  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]