E Enjte, 08.06.2020, 10:40pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
RUSI - URDHËROHET ARRESTIMI I AVOKATIT QË SYNON AZIL NË SHBA

E Hënë, 12.01.2014, 09:25am (GMT+1)


Andrei Stolbunov


Një gjykatë në Moskë ka urdhëruar arrestimin e avokatit antikorrupsion, Andrei Stolbunov, i cili kërkon azil në Shtetet e Bashkuara.

Stolbunov i pat thënë Radios Evropa e Lirë se ai kishte kërkuar azil në Shtetet e Bashkuara, më herët këtë vit, pasi autoritetet e Rusisë synonin ndjekjen e tij për shkak të akuzave të “fabrikuara” për zhvatje.

Klienti më i njohur i avokattit Stolbunov ishte Mikhail Beketov, një gazetar dhe aktivist i ambientit, i cili ka mbetur me lëndime në tru, pasi ishte rrahur rëndë në një lagje të Moskës në vitin 2008 dhe ka vdekur vitin e kaluar.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KËRKOHET SHKARKIMI I REPUBLIKANES QË KRITIKOI VESHJEN E VAJZAVE TË OBAMËS (12.01.2014)
PELE BËHET MË MIRË - HIQET NGA DIALIZA (11.30.2014)
ZONJA E PARË E AFGANISTANIT - NDRYSHE NGA TË TJERAT (11.30.2014)
HITLERI U NGJIT NË PUSHTET EDHE PËR SHKAK TË KËTYRE AKSIDENTEVE (11.30.2014)
6 MINUTA E 7 SEKONDA ZHURMË DHE HESHTJE PËR MANDELËN (11.29.2014)
PROTESTA KUNDËR VENDIMIT PËR MUBARAKUN (11.29.2014)
SOT VENDIMI PËR MUBARAKUN (11.29.2014)
LEGJENDA E FUTBOLLIT SHTROHET NË SPITAL (11.28.2014)
PUTIN - NUK DUA TË JEM PRESIDENT I PËRJETSHËM (11.23.2014)
MBETET NË FUQI URDHËRARRESTI PËR ASSANGE (11.20.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]