VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

PRESIDENTI OBAMA TAKON PRINCIN WILLIAM

E Martë, 12.09.2014, 12:39pm (GMT1)


Presidenti amerikan, Barak Obama dhe Princi William i Britanisë


Princi William i Britanisë së Madhe, ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë ku është takuar me presidentin amerikan, Barak Obama.

Të dy burrat, krah për krah, janë ulur në zyrën ovale mëngjesin e sotëm dhe para gazetarëve kanë shfaqur komplimentet për njëri tjetrin, por nuk kanë dhënë deklarata për media.

Princi William dhe bashkëshortja e tij Kate, kanë arritur në Nju Jork gjatë të dielës për të realizuar vizitën e parë zyrtare në SHBA që nga viti 2011.

Princi William ka udhëtuar me bashkëshorten e tij në Shtëpinë e Bardhë dhe për të mbajtur një fjalim në selinë e Bankës Botërore në lidhje me trafikimin e kafshëve të egra.

Presidenti Obama, e ka takuar çiftin mbretëror gjatë udhëtimeve të tij të mëhershme në Britani.

www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.