E Djelë, 07.12.2020, 08:01am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
VDES DEPUTETI GJERMAN ANDREAS SCHOCKENHOFF

E Hënë, 12.15.2014, 07:12pm (GMT+1)


Andreas Schockenhoff - foto nga viti 2007


Deputeti i Bundestagut gjerman, Andreas Schockenhoff, ka ndërruar jetë në moshën 57-vjeçare.

Deutsche Welle raporton se ai ka vdekur nga shkaqe natyrore.

Schockenhoff, deputet nga Unioni Demokristian, ka qenë insistues i kërkesave gjermane për zbatimin e Marrëveshjes së Brukselit nga Serbia, e cila parasheh normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën.

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shkruar në Facebook se Schockenhoff “ishte i njohur për përkushtimin e tij ndaj afirmimit të Republikës së Kosovës në arenën ndërkombëtare dhe forcimin e integritetit territorial të Kosovës”.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KËNGËTARJA KROATE TEREZA KESOVIJA SHTROHET PRAPË NË SPITAL (12.12.2014)
FRANCEZI I MARRË PENG NGA AL QAIDA MBËRRIN NË PARIS (12.11.2014)
KREMLINI URDHËROI SPIUNEN RUSE ANNA CHAPMAN TË JOSHTE EDWARD SNOWDENIN (12.11.2014)
PRESIDENTI OBAMA TAKON PRINCIN WILLIAM (12.09.2014)
PRESIDENTI OBAMA DËRGOHET NË SPITAL PËR NJË KONTROLL (12.07.2014)
CHARLES V - MONARKU I PARË I EVROPËS (12.06.2014)
(UPDATED) OSBE DËNON ARRESTIMIN E GAZETARES SË REL-it - HUMAN RIGHTS WATCH: LIRONI MENJËHERË GAZETAREN! (12.05.2014)
TITO KISHTE ORIGJINË SHQIPTARE? (12.03.2014)
COCO CHANEL - AGJENTE E HITLERIT (12.03.2014)
ÇIFTI AMERIKAN ENDE I BLLOKUAR NË KATAR (12.02.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]