E Djelë, 07.12.2020, 06:59am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
MIS BOTA 2014 - NJË AFRIKANOJUGORE

E Martë, 12.16.2014, 04:13pm (GMT+1)Miss Bota për këtë vit është studentja e mjekësisë nga Afrika e Jugut, Rolene Strauss. Bukuroshja afrikano-jugore e mori titullin në një ceremoni madhështore në Londër dje, duke lënë pas 120 konkurrente të tjera. Vendin e dytë e zuri Edina Kulcsar nga Hungaria dhe të tretin Elizabeth Safrit nga Shtetet e Bashkuara.

Ceremonia u transmetua drejtpërdrejt në gjithë botën me një audience prej mbi 2 miliardë vetësh, sipas organizatorëve. Strauss është e treta afrikano-jugore që e fiton këtë titull. Ajo shprehu krenarinë që përfaqësonte Afrikën e Jugut.

Ceremonia e 64 e Miss Botës u mbajt vetëm disa ditë pasi Miss Honduras, Maria Jose Alvarado u vra në prag të pjesëmarrjes në konkurs. Shumë nga pjesëmarrëset nderuan kujtimin e saj.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
VDES DEPUTETI GJERMAN ANDREAS SCHOCKENHOFF (12.15.2014)
KËNGËTARJA KROATE TEREZA KESOVIJA SHTROHET PRAPË NË SPITAL (12.12.2014)
FRANCEZI I MARRË PENG NGA AL QAIDA MBËRRIN NË PARIS (12.11.2014)
KREMLINI URDHËROI SPIUNEN RUSE ANNA CHAPMAN TË JOSHTE EDWARD SNOWDENIN (12.11.2014)
PRESIDENTI OBAMA TAKON PRINCIN WILLIAM (12.09.2014)
PRESIDENTI OBAMA DËRGOHET NË SPITAL PËR NJË KONTROLL (12.07.2014)
CHARLES V - MONARKU I PARË I EVROPËS (12.06.2014)
(UPDATED) OSBE DËNON ARRESTIMIN E GAZETARES SË REL-it - HUMAN RIGHTS WATCH: LIRONI MENJËHERË GAZETAREN! (12.05.2014)
TITO KISHTE ORIGJINË SHQIPTARE? (12.03.2014)
COCO CHANEL - AGJENTE E HITLERIT (12.03.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]