E Djelë, 07.12.2020, 07:47am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
ISH MARINSI AMERIKAN FUTET NË GREVË URIE NË IRAN

E Mërkurë, 12.17.2014, 11:58am (GMT+1)


Amir Hekmati


Familja e një ish-marinsi amerikan, i burgosur në Iran, ka njoftuar se ai do të futet në grevë urie.

Sarah Hekmati i ka thënë agjencisë The Associated Press se vëllai i saj, Amir, e ka njoftuar familjen përmes telefonit në lidhje me grevën.

Hekmati, me shtetësi edhe amerikane, edhe iraniane, është arrestuar në vitin 2011 dhe është dënuar me dhjetë vjet burgim për bashkëpunim me Qeverinë e Shteteve të Bashkuara.

Ai thotë se është i pafajshëm.

Sarah po ashtu ka thënë se vëllai i saj i ka diktuar një letër, që i kërkon presidentit të SHBA-së, Barack Obama, të mos e harrojë.

Qeveria e SHBA-së i ka kërkuar Iranit që të lirojë Hekmatin, familja e të cilit jeton në Miçigan. rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
TË DHËNA TË REJA NGA RËNIA E ÇAUSHESKUT (12.17.2014)
LIBERALËT DHE ZGJEDHJET PRESIDENCIALE 2016 (12.17.2014)
JEB BUSH PO E SHQYRTON SERIOZISHT KANDIDIMIN PËR PRESIDENT (12.17.2014)
MIS BOTA 2014 - NJË AFRIKANOJUGORE (12.16.2014)
VDES DEPUTETI GJERMAN ANDREAS SCHOCKENHOFF (12.15.2014)
KËNGËTARJA KROATE TEREZA KESOVIJA SHTROHET PRAPË NË SPITAL (12.12.2014)
FRANCEZI I MARRË PENG NGA AL QAIDA MBËRRIN NË PARIS (12.11.2014)
KREMLINI URDHËROI SPIUNEN RUSE ANNA CHAPMAN TË JOSHTE EDWARD SNOWDENIN (12.11.2014)
PRESIDENTI OBAMA TAKON PRINCIN WILLIAM (12.09.2014)
PRESIDENTI OBAMA DËRGOHET NË SPITAL PËR NJË KONTROLL (12.07.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]