E Martë, 08.11.2020, 05:01pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
JA ÇFARË THANË TERRORISTËT E PARISIT PAK ORË PARA SE TË VRITESHIN

E Shtunë, 01.10.2015, 09:27am (GMT+1)


Ahmed Kulibali, sulmuesi dhe pengmarrësi në supermarketin e Parisit, e ka ftuar sot televizionin francez BFMTV dhe i ka deklaruar se e ka koordinuar aksionin e tij me terroristët e Charlie Hebdo, të cilët më 7 janar i vranë 12 njerëz.

Kulibali ka thënë se atë e ka dërguar Shteti Islamik (ISIS). Megjithatë, njëri nga sulmuesit në revistën franceze, Cherfi Kouachi, ka deklaruar për të njëjtin televizion se atë e ka dërguar Al Kaida nga Jemeni, për të cilën thuhet se nuk është e lidhur me ISIS-in.

Kouachi dhe Kulibali kanë dhënë intervista për BFMTV që janë transmetuar vetëm pak orë pasi që forcat franceze i vranë atë të dy në dy aksione të ndara. Ata kanë thënë se kanë marrë instruksione nga Al Kaida në Jemen dhe xhihadistët e ISIS-it.

Dëgjojeni zërin e terroristit.
https://www.youtube.com/watch?v=87q7WmvpcYA

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KA VDEKUR FIDEL KASTRO - TWITTER VARROS REVOLUCIONARIN KUBAN (01.10.2015)
PILOTJA UKRAINASE DËRGOHET NË QELI TË BURGUT NË MOSKË (01.09.2015)
NJERIU I SHEKULLIT ALBERT AJNSHTAJNI- 50 FAKTE NGA JETA E TIJ (01.07.2015)
ÇIFTI BUSH FESTOI 70 VJETORIN E MARTESËS (01.07.2015)
13 REPUBLIKANËT QË GAROJNË PËR NË SHTËPINË E BARDHË MË 2016 (01.07.2015)
AUSTRI - ORTEKU VRET DY SKIATORË AMERIKANË (01.06.2015)
FIFA - PRINCI ALI BIN AL HUSSESIN SHPALL KANDIDATURËN PËR PRESIDENT (01.06.2015)
GJYKIMI I DZHOKAR TSARNAEVIT (01.06.2015)
15 VJET MË PARË VINTE NË PUSHTET PUTINI - SI REAGOI PERËNDIMI? (01.06.2015)
AL-LIBI VDES PARA FILLIMIT TË GJYQIT KUNDËR TIJ (01.03.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]