E Mërkurë, 09.23.2020, 10:50am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
KAZAKISTAN - KRYEREDAKTORJA NË GREVË URIE

E Hënë, 01.19.2015, 03:56pm (GMT+1)


Gulzhan ErghalievaKryeredaktorja e revistës Adam Bol (Bëhu njeri), Gulzhan Erghalieva, e ka filluar grevën e urisë, pasi autoritetet e kanë mbyllur këtë revistë.

Kjo gazetare e njohur, që është ballafaquar me presion nga agjencitë për zbatimin e ligjit për vite të tëra, e ka filluar sot grevën e urisë në lokalet e revistës së vet në qytetin, Alma-Atë, në shenjë proteste ndaj mbylljes.

Në dhjetor, një gjykatë në këtë qytet urdhëroi mbylljen e saj për “propagandë lufte”.

Revista ishte mbyllur pasi e ka botuar një intervistë me një aktivist opozitar kazak, që jeton vullnetarisht në ekzil në Ukrainë. Në intervistë ky aktivist e ka fajësuar Rusinë për përfshirje në konfliktin ushtarak në pjesën lindore të Ukrainës.rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
RUSI - ANTIFASHISTËT E PËRKUJTOJNË AVOKATIN DHE GAZETAREN E VRARË (01.19.2015)
ARGJENTINË - PROKURORI QË E KISHTE AKUZUAR PRESIDENTEN, U GJET I VDEKUR (01.19.2015)
FRANCA SHPËRBLEN VEPRIMET E LASSANA BATHILYIT (01.18.2015)
ARRESTOHET NJË AMERIKAN NËN DYSHIMET PËR TERRORIZËM (01.16.2015)
MYFTIU I MADH I BOSNJES KRITIKON KARIKATURAT E CHARLIE HEBDO (01.16.2015)
HEROI I PARISIT - SHITËSI MYSLIMAN QË SHPËTOI 6 PENGJE (01.12.2015)
JA ÇFARË THANË TERRORISTËT E PARISIT PAK ORË PARA SE TË VRITESHIN (01.10.2015)
KA VDEKUR FIDEL KASTRO - TWITTER VARROS REVOLUCIONARIN KUBAN (01.10.2015)
PILOTJA UKRAINASE DËRGOHET NË QELI TË BURGUT NË MOSKË (01.09.2015)
NJERIU I SHEKULLIT ALBERT AJNSHTAJNI- 50 FAKTE NGA JETA E TIJ (01.07.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]