E Mërkurë, 09.23.2020, 10:02am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
PLAGOSET RËNDË LIDERI I ISIS-it ABU BAKR AL BAGHDADI

E Mërkurë, 01.21.2015, 04:26pm (GMT+1)


Abu Bakr al-Baghdadi, i vetë-shpallur kalif i Shtetit Islamik në Irak dhe Siri, është lënduar në një sulm ajror në Irak në veri të qytetit al-Qa’im në kufi me Sirinë.

 Lajmin e ka konfirmuar Kryeministri i Irakut, Haidar al-Abadi.

"Shpëtimi i tij ishte një mrekulli", tha Abadi, i cili njoftoi se Baghdadi tani është 'zhvendosur në një lokacion tjetër'.

Lideri i ISIS sipas tij 'shumë kohë rri edhe në Mosul, por se kohën më të madhe e kalon në Siri dhe Irak'.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PAPA - 'FAMILJET E MËDHA JANË DHURATË E ZOTIT' (01.21.2015)
DITA E MARTIN LUTHER KINGUT (01.19.2015)
KAZAKISTAN - KRYEREDAKTORJA NË GREVË URIE (01.19.2015)
RUSI - ANTIFASHISTËT E PËRKUJTOJNË AVOKATIN DHE GAZETAREN E VRARË (01.19.2015)
ARGJENTINË - PROKURORI QË E KISHTE AKUZUAR PRESIDENTEN, U GJET I VDEKUR (01.19.2015)
FRANCA SHPËRBLEN VEPRIMET E LASSANA BATHILYIT (01.18.2015)
ARRESTOHET NJË AMERIKAN NËN DYSHIMET PËR TERRORIZËM (01.16.2015)
MYFTIU I MADH I BOSNJES KRITIKON KARIKATURAT E CHARLIE HEBDO (01.16.2015)
HEROI I PARISIT - SHITËSI MYSLIMAN QË SHPËTOI 6 PENGJE (01.12.2015)
JA ÇFARË THANË TERRORISTËT E PARISIT PAK ORË PARA SE TË VRITESHIN (01.10.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]