E Mërkurë, 09.23.2020, 10:32am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 



 
PERSONAZH
 
NDAHET NGA JETA MBRETI I ARABISË SAUDITE

E Premte, 01.23.2015, 08:27am (GMT+1)



Televizioni shtetëror i Arabisë Saudite ka njoftuar se Mbreti Abdullah ka vdekur pas dhjetë vjetësh të qëndrimit në pozitën e mbretit.

Mbreti ka vdekur në moshën 90 vjeçare.

Sipas mediave arabe, Abdullah ka vdekur mbrëmë vonë por nuk janë dhënë detaje.

Ai kishte qëndruar në spital disa javë si rezultat i një infeksioni në mushkri.

Pasardhës i tij do të jetë vëllai i tij, Princi Selman, 79 vjeçar, i cili i ka marrë përgjegjësitë në punë që nga shtrirja në spital e Mbretit Abdullah.

Abdullah, një aleat i fortë i Shteteve të Bashkuara, ka punuar për reforma në vendij e tij duke përfshirë edhe disa mundësi më shumë për gratë.

“Si udhëheqës, ai ishte gjithmonë i sinqertë dhe kishte kurajo për bindjet e tij”, ka thënë presidenti amerikan Barak Obama, duke e vlerësuar lartë angazhimin e mbretit të ndjerë.rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
RRËNQETHËSE - 87 VJEÇARI QË I SHPËTOI HOLOKAUSTIT PËRSHËNDET SHPËTIMTARIN E TIJ (01.22.2015)
PLAGOSET RËNDË LIDERI I ISIS-it ABU BAKR AL BAGHDADI (01.21.2015)
PAPA - 'FAMILJET E MËDHA JANË DHURATË E ZOTIT' (01.21.2015)
DITA E MARTIN LUTHER KINGUT (01.19.2015)
KAZAKISTAN - KRYEREDAKTORJA NË GREVË URIE (01.19.2015)
RUSI - ANTIFASHISTËT E PËRKUJTOJNË AVOKATIN DHE GAZETAREN E VRARË (01.19.2015)
ARGJENTINË - PROKURORI QË E KISHTE AKUZUAR PRESIDENTEN, U GJET I VDEKUR (01.19.2015)
FRANCA SHPËRBLEN VEPRIMET E LASSANA BATHILYIT (01.18.2015)
ARRESTOHET NJË AMERIKAN NËN DYSHIMET PËR TERRORIZËM (01.16.2015)
MYFTIU I MADH I BOSNJES KRITIKON KARIKATURAT E CHARLIE HEBDO (01.16.2015)



 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]