E Martë, 08.11.2020, 04:59pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
SHKUP - ARRESTOHET ISH SHEFI I SHËRBIMIT SEKRET SHTETËROR

E Djelë, 01.25.2015, 10:36am (GMT+1)Policia maqedonase ka arrestuar ish-drejtorin e Sigurimit Shtetëror dhe Kundërzbulimit, Zoran Verushevski, i dyshuar për mbajtjen e armëve pa leje dhe për pornografi fëmijësh, por dhe për vepra të tjera, të cilat Ministria e Rendit ende nuk i ka bërë publike.

Një zëdhënës i Ministrisë së Punëve të Brendshme u tha mjeteve të informimit se Ministria dispononte të dhëna operative dhe dyshime për kryerjen e veprave penale dhe policia ka ndërhyrë në shtëpinë e ish-drejtorit dhe të djalit të tij.

Autoritetet i hedhin poshtë kritikat për motive politike në këtë rast. Zoran Verushevski ishte zyrtar i lartë në Ministrinë e Rendit dhe drejtor i Sigurimit Shtetëror në kohën e qeverisjes së Lidhjes Social Demokrate. Gjykata i ka caktuar zotit Verushevski masën e paraburgimit me një afat prej tridhjetë ditësh.za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
50 VJET NGA VDEKJA E CHURCHILLIT (01.25.2015)
NDAHET NGA JETA MBRETI I ARABISË SAUDITE (01.23.2015)
RRËNQETHËSE - 87 VJEÇARI QË I SHPËTOI HOLOKAUSTIT PËRSHËNDET SHPËTIMTARIN E TIJ (01.22.2015)
PLAGOSET RËNDË LIDERI I ISIS-it ABU BAKR AL BAGHDADI (01.21.2015)
PAPA - 'FAMILJET E MËDHA JANË DHURATË E ZOTIT' (01.21.2015)
DITA E MARTIN LUTHER KINGUT (01.19.2015)
KAZAKISTAN - KRYEREDAKTORJA NË GREVË URIE (01.19.2015)
RUSI - ANTIFASHISTËT E PËRKUJTOJNË AVOKATIN DHE GAZETAREN E VRARË (01.19.2015)
ARGJENTINË - PROKURORI QË E KISHTE AKUZUAR PRESIDENTEN, U GJET I VDEKUR (01.19.2015)
FRANCA SHPËRBLEN VEPRIMET E LASSANA BATHILYIT (01.18.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]