E Mërkurë, 09.23.2020, 09:24am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
MEDIAT - VRITET KOMANDANTI I SHQIPTARËVE NË SIRI LAVDRIM MUHAXHERI

E Hënë, 01.26.2015, 10:48am (GMT+1)


Lavdrim Muhaxheri

KOSOVË- Lideri i shqiptarëve që luftojnë në Siri me militantët islamikë, Lavdrim Muhaxheri është vrarë. Kështu raporton gazetarja e Sunday Times, Hala Jaber, e cila e ka bërë të ditur këtë lajm në profilin e saj zyrtar në rrjetin social Twitter, transmeton Koha. “Një tjetër luftëtar i lig i ISIS, Abu Adballah Kosova është vrarë sot në Kobane”, ka shkruar shkurt ajo.

Muhaxheri, me origjinë nga Kaçaniku që po luftonte në krahë të luftëtarëve të Shtetit Islamik, njihej si “Komandant Luani”. Në Kosovë ishte bërë i famshëm kur në një video i bënte ftesë bashkëkombësve të tij që t’i bashkohen në luftën për të ngritur Kalifatin, teksa kishte djegur publikisht pasaportën e Kosovës.

Ndërsa për botën u bë i njohur kur u pa duke ia prerë kokën një të riu. Për vdekjen e Muhaxhirit ishte raportuar edhe më parë, por një gjë e tillë nuk ishte konfirmuar asnjëherë.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
CILI ËSHTË ALEXIS TSIPRAS? (01.26.2015)
SHKUP - ARRESTOHET ISH SHEFI I SHËRBIMIT SEKRET SHTETËROR (01.25.2015)
50 VJET NGA VDEKJA E CHURCHILLIT (01.25.2015)
NDAHET NGA JETA MBRETI I ARABISË SAUDITE (01.23.2015)
RRËNQETHËSE - 87 VJEÇARI QË I SHPËTOI HOLOKAUSTIT PËRSHËNDET SHPËTIMTARIN E TIJ (01.22.2015)
PLAGOSET RËNDË LIDERI I ISIS-it ABU BAKR AL BAGHDADI (01.21.2015)
PAPA - 'FAMILJET E MËDHA JANË DHURATË E ZOTIT' (01.21.2015)
DITA E MARTIN LUTHER KINGUT (01.19.2015)
KAZAKISTAN - KRYEREDAKTORJA NË GREVË URIE (01.19.2015)
RUSI - ANTIFASHISTËT E PËRKUJTOJNË AVOKATIN DHE GAZETAREN E VRARË (01.19.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]