E Martë, 08.11.2020, 05:24pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
LIROHEN NGA BURGU DY DJEMTË E HOSNI MUBARAKUT

E Hënë, 01.26.2015, 01:23pm (GMT+1)Autoritetet egjiptiane kanë njoftuar se dy djemtë e presidentit të rrëzuar Hosni Mubarak, janë liruar sot nga burgu.

Ata janë liruargati katër vjet pas arrestimit të tyre së bashku me babanë.

Alaa dhe Gamal Mubarak, sipas zyrtarëve, kanë ecur të lirë sot në mëngjes, nga burgu Torah që gjendet në jug të Kajros.

Një gjykatë egjiptiane gjatë javës së kaluar e ka urdhëruar lirimin e tyre në pritje të rigjykimit.

Lirimi i tyre u bë një ditë pas përvjetorit të kryengritjes popullore të vitit 2011, kryengritje që e ka përmbytur Hosni Mubarakun.

Alaa, një biznesmen dhe Gamal, së bashku me babanë e tyre përballen me akuza për korrupsion ndërsa ndaj tyre pritet të mbahet rigjykim.

Dy dijemtë e ish-presidentit, në një rast të ndarë akuzohen për tregëti të brendshme.

Mubarak dhe dy bijë e tij, janë arretsuar në prill të vitit 2011.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
RUSIA REFUZON LIRIMIN E PILOTES NADIYA SAVCHENKO (01.26.2015)
KUJTIME NGA AUSCHVITZI - 'KAM REFUZUAR TË VDES' (01.26.2015)
MEDIAT - VRITET KOMANDANTI I SHQIPTARËVE NË SIRI LAVDRIM MUHAXHERI (01.26.2015)
CILI ËSHTË ALEXIS TSIPRAS? (01.26.2015)
SHKUP - ARRESTOHET ISH SHEFI I SHËRBIMIT SEKRET SHTETËROR (01.25.2015)
50 VJET NGA VDEKJA E CHURCHILLIT (01.25.2015)
NDAHET NGA JETA MBRETI I ARABISË SAUDITE (01.23.2015)
RRËNQETHËSE - 87 VJEÇARI QË I SHPËTOI HOLOKAUSTIT PËRSHËNDET SHPËTIMTARIN E TIJ (01.22.2015)
PLAGOSET RËNDË LIDERI I ISIS-it ABU BAKR AL BAGHDADI (01.21.2015)
PAPA - 'FAMILJET E MËDHA JANË DHURATË E ZOTIT' (01.21.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]