E Shtunë, 07.04.2020, 10:13am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
NJË GRUA RUSE BURGOSET PËR TRADHTI

E Enjte, 01.29.2015, 06:59pm (GMT+1)Një grua ruse është burgosur nën dyshimet për tradhti, pasi kishte telefonuar Ambasadën e Ukrainës, me informata për lëvizje të mundshme të trupave ruse në Ukrainë.

Një zëdhënës i Gjykatës së Moskës tha sot se është dhënë urdhri që Svetlana Davydova të ndalohet për një muaj e 25 ditë.

Avokati i mbrojtjes Andrei Stebenev tha se ajo "kishte thirrur ku nuk duhej të thërriste dhe kishte thënë diçka që nuk duhej të thoshte".

Bashkëshorti i të burgosurës, Anatoly Gorlov, tha se Davydova kishte telefonuar ambasadën ukrainase dhe kishte thënë se një bazë ushtarake afër shtëpisë së tyre ishte zbrazur, dhe kishte thënë se ushtarët mund të kenë shkuar në Ukrainë.

Rusia e mohon përfshirjen në konflikt, përkundër asaj se Kievi dhe NATO-ja thonë se dëshmitë se Moska ka dërguar trupa dhe armatim për separatistët, është e pamohueshme.rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GORBACHEV - MUND TË NDODHË 'LUFTA E NXEHTË' (01.29.2015)
KUSH ËSHTË PANOS KAMENAS DHE GREKËT E PAVARUR? (01.28.2015)
EMËROHET PESHKOPJA E PARË FEMËR NË ANGLI (01.26.2015)
NDAHET NGA JETA KËNGËTARI DEMIS ROUSSOS (01.26.2015)
LIROHEN NGA BURGU DY DJEMTË E HOSNI MUBARAKUT (01.26.2015)
RUSIA REFUZON LIRIMIN E PILOTES NADIYA SAVCHENKO (01.26.2015)
KUJTIME NGA AUSCHVITZI - 'KAM REFUZUAR TË VDES' (01.26.2015)
MEDIAT - VRITET KOMANDANTI I SHQIPTARËVE NË SIRI LAVDRIM MUHAXHERI (01.26.2015)
CILI ËSHTË ALEXIS TSIPRAS? (01.26.2015)
SHKUP - ARRESTOHET ISH SHEFI I SHËRBIMIT SEKRET SHTETËROR (01.25.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]