E Mërkurë, 04.08.2020, 09:21am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
RUSIA ZGJERON AKUZAT NDAJ PILOTES UKRAINASE

E Shtunë, 01.31.2015, 09:48am (GMT+1)


Pilotja ukrainase, Nadia Savchenko


Avokati i pilotes ukrainase Nadia Savchenko, e cila po mbahet në burg në Rusi dhe tash e dy muaj po qëndron në grevë urie duke e kundërshtuar mbajtjen e paligjshme, thotë se ndaj klientës së tij janë zgjeruar akuzat.

Avokati Ilya Novikov, ka shkuar në Facebook se tashmë ajo po akuzohet edhe për kalim ilegal të kufirit.

Savchenko është kapur nga separatistët pro-rusë në muajin qershor ndërsa në korrik, ajo është transferuar në një burg në Rusi.

Ajo fillimisht ishte akuzuar për përfshirjen në vrasjen e dy gazetarëve rusë, të cilët po e mbulonin konfliktin në lindje të Ukrainës.

Gjatë ditës së djeshme Savchenko është transferuar në një qendër spitalore për shkak se personeli mjekësor i burgut, sipas avokatit, ka konstatuar se Savchenko ka humbur peshë të madhe brenda një kohe të shkurtër.

Zyrtarët rusë i kanë hedhur poshtë kërkesat e Kievit dhe Perëndimit për lirimin e saj.rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GJENDET VAJZA E PRESIDENTIT PUTIN (01.31.2015)
GAZETARI SEYMUR HEZI DËNOHET ME 5 VJET BURG (01.30.2015)
AKTIVISTI PRO-UKRAINAS REAGON PAS SHFAQJES SË SOPRANOS RUSE (01.30.2015)
NJË GRUA RUSE BURGOSET PËR TRADHTI (01.29.2015)
GORBACHEV - MUND TË NDODHË 'LUFTA E NXEHTË' (01.29.2015)
KUSH ËSHTË PANOS KAMENAS DHE GREKËT E PAVARUR? (01.28.2015)
EMËROHET PESHKOPJA E PARË FEMËR NË ANGLI (01.26.2015)
NDAHET NGA JETA KËNGËTARI DEMIS ROUSSOS (01.26.2015)
LIROHEN NGA BURGU DY DJEMTË E HOSNI MUBARAKUT (01.26.2015)
RUSIA REFUZON LIRIMIN E PILOTES NADIYA SAVCHENKO (01.26.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]