E Shtunë, 09.26.2020, 02:22am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
PETICION PËR LIRIMIN E RUSES SË AKUZUAR PËR TRADHTI

E Hënë, 02.02.2015, 10:12am (GMT+1)


Svetlana Davydova

Më shumë se 22,000 njerëz kanë nënshkruar një peticion, duke i kërkuar presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, që të lirojë nga parabargimi Svetlana Davydovan, nënë e shtatë fëmijëve, e cila është akuzuar për tradhti.

Peticioni, i publikuar në ueb-faqen e gazetës Novaya Gazeta, thotë se Davydovas duhet t’i lejohet kthimi në shtëpi.

Davydova ndodhet në qeli qysh në fund të janarit.

Është thënë se në muajin prill, ajo i ka telefonuar Ambasadës së Ukrainës në Moskë, duke i thënë se një bazë ushtarake pranë shtëpisë së saj është zbrazur dhe se trupat mund të jenë vendosur në Ukrainë.

Nëse gjykohet dhe shpallet fajtore, Davydova mund të dënohet me 20 vjet burgim.rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KUSH ËSHTË SERGIO MATTARELLA, PRESIDENTI I 12-të I SAPOZGJEDHUR I ITALISËNga PRIMO DI NICOLA, ANTONIO PITONI, Il fatto Quotidiano (02.01.2015)
RUSIA ZGJERON AKUZAT NDAJ PILOTES UKRAINASE (01.31.2015)
GJENDET VAJZA E PRESIDENTIT PUTIN (01.31.2015)
GAZETARI SEYMUR HEZI DËNOHET ME 5 VJET BURG (01.30.2015)
AKTIVISTI PRO-UKRAINAS REAGON PAS SHFAQJES SË SOPRANOS RUSE (01.30.2015)
NJË GRUA RUSE BURGOSET PËR TRADHTI (01.29.2015)
GORBACHEV - MUND TË NDODHË 'LUFTA E NXEHTË' (01.29.2015)
KUSH ËSHTË PANOS KAMENAS DHE GREKËT E PAVARUR? (01.28.2015)
EMËROHET PESHKOPJA E PARË FEMËR NË ANGLI (01.26.2015)
NDAHET NGA JETA KËNGËTARI DEMIS ROUSSOS (01.26.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]