E Shtunë, 09.26.2020, 02:27am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
NIS GJYKIMI I ISH SHEFIT TË FMN-së

E Hënë, 02.02.2015, 04:13pm (GMT+1)


Ish-shefi i Fondit Monetar Ndërkombëtar, Dominique Strauss-KahnGjykimi i ish-shefit të Fondit Monetar Ndërkombëtar, Dominique Strauss-Kahn, nën akuzat për kontraktim të prostitutave, ka nisur në Francë.

Ekonomisti 65-vjeçar është paraqitur në gjykatën e qytetit Lille së bashku me 13 të pandehur të tjerë.

Ai akuzohet për përdorimin e kontakteve të biznesit, për të punësuar gra për festa të seksit në Paris, Lille dhe Uashington.

Strauss-Kahn ka pranuar se ka marrë pjesë në festa të seksit, por ka thënë se nuk e ka ditur se disa prej grave kanë qenë prostituta.

Stauss-Kahn ka dhënë dorëheqje nga posti i shefit të FMN-së pasi është akuzuar për përpjekje për të përdhunuar një punonjëse hoteli në Nju Jork, më 2011.

Akuzat për këtë rast janë hedhur poshtë.rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
MANTELI I NAPOLEONIT EKSPOZOHET NË LONDËR (02.02.2015)
PETICION PËR LIRIMIN E RUSES SË AKUZUAR PËR TRADHTI (02.02.2015)
KUSH ËSHTË SERGIO MATTARELLA, PRESIDENTI I 12-të I SAPOZGJEDHUR I ITALISËNga PRIMO DI NICOLA, ANTONIO PITONI, Il fatto Quotidiano (02.01.2015)
RUSIA ZGJERON AKUZAT NDAJ PILOTES UKRAINASE (01.31.2015)
GJENDET VAJZA E PRESIDENTIT PUTIN (01.31.2015)
GAZETARI SEYMUR HEZI DËNOHET ME 5 VJET BURG (01.30.2015)
AKTIVISTI PRO-UKRAINAS REAGON PAS SHFAQJES SË SOPRANOS RUSE (01.30.2015)
NJË GRUA RUSE BURGOSET PËR TRADHTI (01.29.2015)
GORBACHEV - MUND TË NDODHË 'LUFTA E NXEHTË' (01.29.2015)
KUSH ËSHTË PANOS KAMENAS DHE GREKËT E PAVARUR? (01.28.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]