E Martë, 07.07.2020, 01:35am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
ISH SHEFI I FMNsë DËSHMON NË RASTIN KUNDËR TIJ

E Martë, 02.10.2015, 04:14pm (GMT+1)


Dominique Strauss-KahnIsh-shefi i Fondit Monetar Ndërkombëtar, Dominique Strauss-Kahn, dëshmon sot para gjykatës në qytetin Lille të Francës.

Ai akuzohet se ka ndihmuar në kontraktimin e punëtoreve të seksit në një hotel të Lilles.

Derisa ka arritur në gjykatë, gratë e grupit feminist Femen kanë protestuar pranë makinës së tij.

Kahn ka pranuar se ka marrë pjesë në festa seksi, por ka thënë se nuk e ka ditur se gratë janë prostituta.

Edhe pse përdorimi i prostitutave nuk është i paligjshëm në Francë, furnizimi ose ndihma në furnizimin e tyre është e paligjshme.

Prokurorët janë cituar duke thënë se Khan, 65 vjeç, ka luajtur rol të rëndësishëm në lehtësimin e orgjive dhe e kanë përshkruar atë si “mbret të festave”.

Nëse shpallet fajtor, ai mund të dënohet deri në 10 vjet burgim dhe me gjobë prej 1.5 milion eurosh.

Stauss-Kahn ka dhënë dorëheqje nga posti i shefit të FMN-së pasi është akuzuar për përpjekje për të përdhunuar një punonjëse hoteli në Nju Jork, më 2011.

Akuzat për këtë rast janë hedhur poshtë.rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
JOSIPOVIQ DEKOROI EJUP GANIQIN (02.09.2015)
GAZETARI AUSTRALIAN PETER GRESTE ARRIN NË SHTËPINË E TIJ (02.05.2015)
The Times - FJALËT E FUNDIT TË ESAT PASHË TOPTANIT NË PARIS, 1920 (02.05.2015)
SKANDALI NË ARGJENTINË (02.05.2015)
LEXOJENI KËTË HISTORI - NICHOLAS WINTON, SCHINDLERI BRITANIK QË SHPËTOI 669 FËMIJË (02.03.2015)
RICHARD VON WEIZSÄCKER - PRESIDENTI I PËRJETSHËM (02.03.2015)
NIS GJYKIMI I ISH SHEFIT TË FMN-së (02.02.2015)
MANTELI I NAPOLEONIT EKSPOZOHET NË LONDËR (02.02.2015)
PETICION PËR LIRIMIN E RUSES SË AKUZUAR PËR TRADHTI (02.02.2015)
KUSH ËSHTË SERGIO MATTARELLA, PRESIDENTI I 12-të I SAPOZGJEDHUR I ITALISËNga PRIMO DI NICOLA, ANTONIO PITONI, Il fatto Quotidiano (02.01.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]