E Hënë, 09.21.2020, 04:21am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
UASHINGTONI KONFIRMON VDEKJES E AMERIKANES - PENG I ISIS

E Mërkurë, 02.11.2015, 07:29am (GMT+1)Një amerikane që mbahej peng në Siri ka vdekur, konfirmuan sot zyrtarët amerikanë dhe familja e saj, katër ditë pasi militantët e Shtetit Islamik thanë se  një sulm ajror i koalicionit vrau punonjësen e ndihmave.

Pretendimet u shfaqën në internet javën e kaluar se një sulm ajror jordanez goditi ndërtesën ku 26 vjeçarja Kayla Mueller besohet se mbahej në qytetin Raka në Siri. Zyrtarët jordanezë, amerikanë dhe të tjerë kishin ngritur pyetje rreth pretendimit, dhe rrethanat e vdekjes së saj mbeten të panjohura.

Zëdhënësja e Këshillit Kombëtar të Sigurisë Bernadette Meehan tha se familja e zonjës Mueller morri një mesazh privat nga pengëmarrësit e saj gjatë ditëve të fundit me informacione shtesë që verifikon më tej lajmin për vdekjen e saj, që u dha fillimisht përmes internetit javën e kaluar.

 

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Josh Earnest u tha gazetarëve se zyrtarët amerikanë të zbulimit nuk kishin vlerësim specifik rreth shkakut të vdekjeS pas rishikimit të informacionit.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ZVONKO VESELINOVIQ - DIKUR I SHUMËKËRKUAR, SOT I LIRË (02.10.2015)
QENIT 'MEDO' I NDALOHET TË LEHË (02.10.2015)
DISKREDITIMI I POHIMEVE TË BRIAN WILLIAMS RREZIKON KARRIERËN E TIJ (02.10.2015)
ISH SHEFI I FMNsë DËSHMON NË RASTIN KUNDËR TIJ (02.10.2015)
JOSIPOVIQ DEKOROI EJUP GANIQIN (02.09.2015)
GAZETARI AUSTRALIAN PETER GRESTE ARRIN NË SHTËPINË E TIJ (02.05.2015)
The Times - FJALËT E FUNDIT TË ESAT PASHË TOPTANIT NË PARIS, 1920 (02.05.2015)
SKANDALI NË ARGJENTINË (02.05.2015)
LEXOJENI KËTË HISTORI - NICHOLAS WINTON, SCHINDLERI BRITANIK QË SHPËTOI 669 FËMIJË (02.03.2015)
RICHARD VON WEIZSÄCKER - PRESIDENTI I PËRJETSHËM (02.03.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]