E Hënë, 09.21.2020, 01:38pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
QENUSHJA MË E BUKUR NË WESTMINSTER

E Enjte, 02.19.2015, 09:16am (GMT+1)


Një qene e tipit langua 4-vjeçare, me emrin Miss P doli fituese e çmimit të parë në shfaqjen e përvitshme të qenve që zhvillohet në Nju Jork.

Miss P, e lindur në Kanada, doli fituese mes 6 konkurrentëve të tjerë në garën finale.

Miss P, fituesja e garës së 139 vjetore të njohur si gara e Westminster Kennel Club Dog Show është stërmbesa e fituese së vitit 2008, UNO, qeni i parë i tipit langua fitues i titullit .

Në garën që u zhvillua në Madison Square Garden u paraqitën rreth 200 raca të ndryshme qensh nga mbarë SHBA dhe mbi 12 vende të ndryshme.za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
100 NJERËZ NË LISTËN E NGUSHTË PËR 'TË JETUAR NË MARS' (02.17.2015)
DJALI I JACKIE CHAN KËRKON FALJE PAS LIRIMIT NGA BURGU (02.14.2015)
NIKOS KOCIAS - MENDIMTAR RADIKAL ME MENDIM PERSONAL (02.12.2015)
ASAD - NGA ARMIK NË MIK? (02.12.2015)
DËNOHET KREU I NJË GRUPI TERRORIST NË BELGJIKË (02.11.2015)
UASHINGTONI KONFIRMON VDEKJES E AMERIKANES - PENG I ISIS (02.11.2015)
ZVONKO VESELINOVIQ - DIKUR I SHUMËKËRKUAR, SOT I LIRË (02.10.2015)
QENIT 'MEDO' I NDALOHET TË LEHË (02.10.2015)
DISKREDITIMI I POHIMEVE TË BRIAN WILLIAMS RREZIKON KARRIERËN E TIJ (02.10.2015)
ISH SHEFI I FMNsë DËSHMON NË RASTIN KUNDËR TIJ (02.10.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]