E Mërkurë, 08.05.2020, 11:51am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
JEN PSAKI MERR POST NË SHTËPINË E BARDHË

E Enjte, 02.19.2015, 07:20pm (GMT+1)


Jen Psaki


Zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit Jen Psaki thotë se ajo është duke e lënë postin e saj për t'u bërë drejtoreshë e komunikimit në Shtëpinë e Bardhë.

Në një postim më 19 shkurt në rrjetin e saj Twitter, Psaki tha se ajo ishte "e nderuar që po i ribashkohet ekipit" në Shtëpinë e Bardhë, që fillon më 1 prill.

Psaki ka qenë zëvendëse i sigurisë së shtypit dhe zëvendës drejtoreshë e komunikimit gjatë mandatit të parë të presidentit Obama në vitet 2009-2012.

Ajo do të zëvendësojë drejtoreshën e komunikimit në largim të Shtëpisë së Bardhë, Jennifer Palmieri, që është duke e lëshuar pozitën për të punuar për Hillary Clinton, e cila pritet të garojë për t'u bërë kandidatja e Partisë Demokratike për zgjedhjet presidenciale të vitit 2016.za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GAZETARJA KHADIJA ISMAYILOVA SHKRUAN LETËR NGA BURGU (02.19.2015)
ARGJENTINË - 400 MIJË NJERËZ MARSHOJNË NË KËRKIM TË DREJTËSISË (02.19.2015)
QENUSHJA MË E BUKUR NË WESTMINSTER (02.19.2015)
100 NJERËZ NË LISTËN E NGUSHTË PËR 'TË JETUAR NË MARS' (02.17.2015)
DJALI I JACKIE CHAN KËRKON FALJE PAS LIRIMIT NGA BURGU (02.14.2015)
NIKOS KOCIAS - MENDIMTAR RADIKAL ME MENDIM PERSONAL (02.12.2015)
ASAD - NGA ARMIK NË MIK? (02.12.2015)
DËNOHET KREU I NJË GRUPI TERRORIST NË BELGJIKË (02.11.2015)
UASHINGTONI KONFIRMON VDEKJES E AMERIKANES - PENG I ISIS (02.11.2015)
ZVONKO VESELINOVIQ - DIKUR I SHUMËKËRKUAR, SOT I LIRË (02.10.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]