E Djelë, 04.22.2018, 11:56pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
POLITIKË
 
Lista e plotë e kandidatëve të PD dhe të PS për zgjedhjet e 28 qershorit
E Mërkurë, 05.20.2009, 12:30pm (GMT+1)

Lista e plotë e 140 kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e qershorit

 

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, njëkohësisht kryeministër i vendit, ka publikuar zyrtarisht listën e 140 emrave, kandidatura, të kësaj partie për Legjislaturën e re që pritet të dalë pas zgjedhjeve të 28 qershorit.

 

 

Tiranë

 

1. Sali Berisha

2. Aldo Bumçi

3. Rajmonda Bulku

4. Bujar Nishani

5. Majlinda Bregu

6. Gerti Bogdani

7. Genti Strazimiri

8. Florian Mima

9. Ilir Rusmali

10. Myqerem Tafaj

11. Luan Skuqi

12. Tritan Shehu

13. Viktor Gumi

14. Arben Imami

15. Lajla Përnaska

16. Vath Tabaku

17. Jorida Tabaku

18. Edit Harxhi

19. Altin Ndroqi

20. Kastriot Sulku

21. Gani Rromulli

22. Tauland Bino

23. Ermal Domi

24. Gjergji Bojaxhi

25. Indrit Fortuzi

26. Arben Qirjako

27. Ferdinand Shehu

28. Jera Kruja

29. Arta Sakja

30. Migen Reçi

31. Keltis Kruja

32. Ylber Vata

 

Lezhë

 

33. Edi Paloka

34. Mark Marku

35. Paulina Hoti

36. Gjok Vuksani

37. Gjovalin Prenga

38. Zef Gjoka

39. Margarita Trashaj

Vlora

40. Astrit Patozi

41. Ardian Kollozi

42. Leonard Demi

43. Kreshnik Cipi

44. Kosta Barka

45. Laureta Bejkosala

46. Bujar Leskaj

47. Glori Husi

48. Nexhmie Xhuveli

49. Agron Shehu

50. Elsa Gjini

51. Lorena Ymeri

Gjirokastër

52. Genc Ruli

53. Spiro Ksera

54. Arben Çulli

55. Teuta Kalemi

56. Pëllumb Pecani

 

Berat

 

57. Genc Pollo

58. Mehmet Xheka

59. Lefter Maliqi

60. Thoma Miço

61. Bujar Hoxha

62. Miranda Haxhia

63. Dhori Kule

64. Edi Poni

Dibër

65. Jemin Gjana

66. Shrefedin Shehu

67. Bedri Hoxha

68. Selami Xhepa

69. Mirjana Bulgu

70. Idriz Xhumara

 

Kukës

 

71. Flamur Noka

72. Besnik Dusha

73. Fatos Hoxha

74. Evelina Koldashi

 

Durrës

 

75. Ferdinand Xhaferri

76. Albana Vokshi

77. Gazmend Oketa

78. Ylli Lama

79. Osman Metalla

80. Eduard Halimi

81. Igli Cara

82. Ndiçim Babasi

83. Sami Gjergji

84. Liljana Kola

85. Eglantina Bekteshi

86. Dardan Domi

87. Besa Qesja

 

Fieri

 

88. Sokol Olldashi

89. Ilir Bano

90. Mesila Doda

91. Enkelejd Alibeaj

92. Vasillaq Ngresi

93. Fatos Beja

94. Eno Bozdo

95. Blerim Koreshi

96. Ramadan Krasniqi

97. Ferdinand Murati

98. Daut Sulaj

99. Vasilika Hysi

100. Majlinda Delia

101. Stavri Ristani

102. Nevila Dani

103. Suzana Numani

 

Korça

 

104. Ridvan Bode

105. Gjergji Papa

106. Ledina Aliolli

107. Edmond Spaho

108. Fatbardh Kadilli

109. Ismail Hoxha

110. Elfrida Zefi

111. Jonela Spaho

112. Eduart Ypi

113. Alfrend Gega

114. Niko Dudo

115. Zinete Shaholli

 

Elbasan

 

116. Lulzim Basha

117. Ardian Turku

118. Adriana Gjoni

119. Rahim Çota

120. Dashnor Sulaj

121. Luçiano Boçi

122. Zydi Hila

123. Aurel Bylykbashi

124. Bexhet Uruçi

125. Mimoza Hasekiu

126. Blerina Totja

127. Erind Bakalli

128. Valdete Kondolli

129. Qamil Dika

 

Shkodra

 

130. Jozefina Topalli

131. Astrit Bushati

132. Arenca Trashani

133. Gëzim Dibra

134. Gjon Uldedaj

135. Paulin Sterkaj

136. Ndue Paluca

137. Gjovalin Çuni

138. Ramiz Çoba

139. Shpresa Tepelia

140. Fatbardh Spahia

 

 

Lista e kandidateve PS për zgjedhjet e 28 qershorit

 

Lista me 140 kandidatë të deputetëve PS është dorëzuar sot në KQZ. Siç ishte paralajmeruar, ne liste mungon ish kryetari i PS-se Fatos Nano dhe kryetari aktual, Edi Rama, i cili nese do regjistrohej si kandidat për një post në Parlamentin e ri, rrezikonte mandatin e kreut të Bashkisë së Tiranës .

 


Qarku TIRANE

1. VASILIKA HYSI
2. BESNIK BARAJ
3. KASTRIOT ISLAMI
4. SAIMIR TAHIRI
5. FATMIR XHAFAJ
6. ANDIS HARASANI
7. DITMIR BUSHATI
8. EGLANTINA GJERMENI
9. NAMIK DOKLE
10. ENKELEJDA SHKRELI
11.
EDUARD SHALSI
12. XHEMAL QEFALIA
13. DASHAMIR PEZA
14. ILIR GJONI
15.
ARTAN GAÇI
16. AURON TARE
17. ELISA SPIROPALI
18. ARTAN LAME
19 SEFER DERVISHI
20 BLEDAR ÇUÇI
21 IBRAHIM KALEMI
22 SHPËTIM CAMI
23 NAIM ASLLANI
24 MEHMET HASALAMI
25 DIANA NDRENIKA
26 SOKOL KRAJA
27 SULË CARA
28 GERTA VLUBONJA
29 ILIRJAN MIHALI
30 BLEDAR DORACAJ
31 GERT JANAQI
32 ABDYL SARJAQarku DURRES

1. BLENDI KLOSI
2. RUDINA SESERI
3.
HAZIR GASHI
4. GAZMIR BIZHGA
5.
KLODIANA SPAHIU
6. GJON BARDHI
7. EDISON KONOMI
8. ALI DOBROSHI
9. ISMAIL DANI
10. GAZMEND KABASHI
11. ROLANT XHELILAJ
12. LEDION LAKO
13. GËZIM AGASIQarku FIER

1. GRAMOZ RUÇI
2. ERMELINDA MEKSI
3.
ALBERT ÇAÇI
4. FATOS TUSHE
5.
ARMANDO SUBASHI
6. BASHKIM FINO
7.
ERVIN KOÇI
8. ARBEN ÇUKO
9.
PIRO LUTAJ
10. ARION MUÇAJ
11. ANDUEL FATMIR XHINDI
12. BUJAR AVDULLA ÇELA
13. ALMA IQMET BEJTAJ
14. GENTIAN PTOLEM NUSHI
15. PAJTIM NEKI ISUFAJ
16. FREDI PANDI KOKONESHI


Qarku VLORË

1. ARBEN ISARAJ
2. LUIZA XHUVANI
3. ARBEN MALAJ
4. SHPETIM IDRIZI
5. ELTAR DEDA
6. FATMIR TOÇI
7. KOSTA BARJABA
8.
MIRA SHEHU
9. GËZIM TUSHI
10. RAJMONDA GJONI
11. EDMOND LEKA
12. VALBONA DERHEMIQarku ELBASAN
1. VALENTINA LESKAJ
2. ILIR BEJTJA
3. SHEGUSH LIGORI
4.
TAULANT BALLA
5. DAMIAN GJIKNURI
6.
AGIM LEKA
7. SKËNDER HASA
8. KASTRIOT BELSHI
9. ARBEN KAMANI
10. ISA QATJA
11. ASTRIT HALILI
12. BUKUROSH MACI
13. NDRICIM HYSA
14. LULJETA DOLLANIQarku KORCE


1.
BEN BLUSHI
2. PANDELI MAJKO
3. MIMI KODHELI
4. ALFRED DALIPI
5.
ARBEN AHMETAJ
6. OLTA XHACKA
7. IRENA KALLCO
8. ARBEN RROKO
9. DEMIR AGASTRA
10. BASHKIM HAZISLLARI
11.
TATIANA SELENICA
12. ILIR XHAKOLLIQarku SHKODËR
1.
ILIR BEQJA
2. TOM DOSHI
3.
NDUE KOLA
4. ASTRIT BECI
5. PAULINA HOXHA
6.
HELIDON BELE
7. NIKOLIN DEDVUKAJ
8.
FALMA FSHAZI
9. AGIM SHIMAJ
10.
LUAN HETA
11. ARTA GJONAJ


Qarku BERAT

1. ERION BRACE
2.
FIDEL YLLI
3. ERMONELA VELAJ
4. MARKO BELLO
5. EDUARD BEJKO
6. SELMAN HODAJ
7. ANILA AGALLIU
8. VALBONA ZYLYFTARI


Qarku GJIROKASTER

1. ARTA DADE
2. VANGJEL TAVO
3.
ETHEM RUKA
4. ELVIRA SHAPLLO
5.
KRISTAQ KRISTANIQARKU DIBER

1. SADRI ABAZI
2. QEMAL MINXHOZI
3. YLLI MANJANI
4. ULSI MANJA
5. HAMDIE BEQIRI
6. ADELINA FARRICIQarku KUKES

1. ASLLAN DOGJANI
2. FATMIR HOXHAJ
3. REXHEP UKPERAJ
4. TATIANA KERXHALIUQarku LEZHE

1. GJOK JAKU
2. GJOVALIN KADELI
3. ARMANDO PRENGA
4.
NDREC DEDA
5. LUAN DALIPAJ
6.
DAVE GJOKA
7. FRAN MARKU

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Aldo Bumçi kryetar i ri i Partisë Demokratike për degën e Tiranës (05.19.2009)
Nis punimet Konferenca e PD për Tiranën (05.18.2009)
Aldo Bumçi në garë për kreun e Tiranës (05.17.2009)
Kryetari i LDD Nexhat Daci shprehet i shqetësuar për situatën e sigurisë në vend (05.15.2009)
AKR-ja thotë se El Salvadori do ta njohë Kosovën më 1 qershor (05.15.2009)
Rrritja e pjesëmarrjes së grave në Kuvend, risia e legjislaturës së ardhshme (05.14.2009)
Nga financohen partitë politike në Kosovë? (05.14.2009)
Greqia partneri kryesor për shkëmbime tregtare të vendit me rajonin (05.13.2009)
Kryetari i KQZ-së i Kosovës jep dorëheqjen (05.12.2009)
Edi Rama: Pas 28 qershorit do të zgjidhet përfundimisht çështja e pronës (05.11.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2018  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 
::| Hot News
KONFERENCË PËR SHTYP E KRYEMINISTRIT BERISHA DHE KRYEMINISTRIT BERLUSKONI
Berisha: Jemi Kina e vogël e Evropës, investoni (ANSA)
Dekorohen protagonistë të 20 shkurtit

 
VOAL
[Shko lart]