E Djelë, 06.07.2020, 09:56am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
POLITIKË
 

Presidenti Topi është “pro” hapjes së dosjeve


E Hënë, 12.22.2008, 01:33pm (GMT+1)

22 Dhjetor /Voal-online-  Presidenti Bamir Topi është shprehur sot “pro” hapjes së dosjeve. Duke reaguar lidhur me debatin e fundit “për pastërtinë e figurave të zyrtarëve” kryetari i Shtetit theksoi se kushdo që dëshiron të bëjë karrierë, duhet të përmbushë disa detyrime morale. Topi kërkoi që çështja e dosjeve, të diskutohet me objektivitet, ndërsa si president i vendit, ai do ta thotë fjalën e tij, vetëm përmes dekreteve. Deklaratat e Topit u bënë sot, pas një takimi me të moshuar. "Kush do të bëj karrierë duhet të jetë i ndershëm dhe unë si president flas me anë të dekretit" u shpreh Topi. Presidenti Topi është shprehur gjithmonë pro hapjes së dosjeve duke e quajtur vonesën një demagogji të radhës dhe se duhen bërë hapa konkretë për hapjen e tyre.Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Kryeministri Sali Berisha i vendosur për ligjin e “Spiunëve”& (12.22.2008)
Kuvendi i Shqipërisë pritet të miratojë gjatë seancës së nesërme plenare ligjin për hapjen e dosjeve (12.21.2008)
Kodi i ri Zgjedhor ende peng i grindjeve PS-LSI< (12.17.2008)
Tema e Dosjeve (12.17.2008)
LIGJI I SPIUNËVE PËRSËRI PA PAJTIMIN E OPOZITË (12.15.2008)
Kuvendi i Shqipërisë riharton Kodin Zgjedhor, siç këshilloi Presidenti Topi (12.12.2008) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2020  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 
::| Hot News
KONFERENCË PËR SHTYP E KRYEMINISTRIT BERISHA DHE KRYEMINISTRIT BERLUSKONI
Berisha: Jemi Kina e vogël e Evropës, investoni (ANSA)
Dekorohen protagonistë të 20 shkurtit

 
VOAL
[Shko lart]