E Mërkurë, 05.27.2020, 07:56am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
POLITIKË
 
Qeveria lë jashtë PDInë, Muhedini: gabova kur kërkova të votohej PD
E Enjte, 09.17.2009, 05:14pm (GMT+1)

 

Përfundimi i formimit të qeverisë së re e cila është betuar sot para Presidentit të Republikës, ka lënë jashtë pas asnjë post ministror PDI-në e cila gjatë fushatës u identifikua si përkrahëse dhe që ishte në koalicion me Partinë Demokratike.

E ndërsa qeveria e re ka në mesin e saj ministra në radhët e LSI-së, PR-së kjo nuk ka ndodhur me PDI-në duke “revoltuar” dhe kryetarin e saj Tahir Muhedini i cili në një deklaratë dhënë sot për shtyp ka shprehur dhe gabimin që ka bërë gjatë fushatës ku u ka bërë thirrje qytetarëve të votojnë Partinë Demokratike.

Megjithatë për Muhedinin nuk mbaron këtu, pasi ai shpreson të fitojë postet e tre zëvendësministrave.

“Deri në këto momente nuk ka pasur asnjë negociatë me zotin Berisha.

Na është thënë që kur të formohet qeveria dhe ne jemi pjese e negociatave të dyta se qeveria u formua.

Çdo forcë politike do të kishte zili të kishte një portofol ministror por megjithëse kjo nuk na u dha, atëherë presim negociatat e dyta me Berishën dhe ne jemi përgatitur për tre zëvendësministra” deklaroi sot kreu i PDI-së Muhedini.

“Kemi bërë një gabim, dhe ky është që kam bërë thirrje në disa qarqe t’i jepnin votat e tyre Partisë Demokratike” tha më tej Muhedini. (http://www.noa.al)

 

 

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KQZ e Kosovvës: Për zgjedhjet e 15 nëntorit aplikuan 76 subjekte (09.17.2009)
LDD dhe AKR nënshkruajnë marrëveshje politike për zgjedhjet lokale 2009 (09.15.2009)
Berisha: Raporti i OSBE/ODIHR dëshmon se vendi bëri zgjedhjet më dinjitoze dhe se numërimi ishte korrekt (09.15.2009)
Krijohet koalicioni partiak zgjedhor AKR-LDD-PD (09.14.2009)
Fushata, Rama e Lakrori në Shkodër: Të bashkohet e majta dhe ndryshojmë qeverinë (09.13.2009)
Jozefina Topalli - Butësia e zonjës së hekurt (09.13.2009)
Ekonomia e Shqipërisë dhe kriza botërore (09.12.2009)
Berisha: Pse ishte e vështirë përzgjedhja e emrave në qeveri (09.11.2009)
Muhedini: Nuk na dhanë një ministri, por do marrim patjetër ambasadën në SHBA (09.11.2009)
Blushi dhe Malaj takim nesër me socialistët për reformimin e PS (09.10.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2020  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 
::| Hot News
KONFERENCË PËR SHTYP E KRYEMINISTRIT BERISHA DHE KRYEMINISTRIT BERLUSKONI
Berisha: Jemi Kina e vogël e Evropës, investoni (ANSA)
Dekorohen protagonistë të 20 shkurtit

 
VOAL
[Shko lart]