E Enjte, 04.09.2020, 03:30am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
POLITIKË
 
Pacolli kërkon reagim të KQZ për fushatën e parakohshme zgjedhore
E Martë, 10.06.2009, 10:16am (GMT+1)

 

Mosndërprerja e fushatës së parakohshme, të cilën Pacolli e quan ilegale, ka detyruar atë që t`i dërgojë një letër kryetares së KQZ-së, Nesrin Lushta, me anë të së cilës kërkohet që të reagohet komform ligjit për zgjedhjet për ata që e shkelin marrëveshjen

Vendosja e billbordeve të disa partive politike nëpër rrugët kryesore të kryeqytetit para datës 15 tetor, kur zyrtarisht fillon fushata zgjedhore, për kreun e AKR-së është mjaft shqetësues dhe njëherit e dëmshme për partitë tjera.

Ndër të tjera Pacolli tha se “partitë që kanë fuqi ma tepër ia lejojnë vetes që t`i mbushin ekranet, gazetat, billbordet me materialet e tyre propagandistike, e dikush të rrijë duarkryq dhe të presë datën 15. Ne jemi duke u dëmtuar në këtë rast”, theksoi z. Pacolli.

Ndryshe, të gjitha partitë politike qenë pajtuar që fushata zgjedhore të zgjasë 30 ditë ndërsa aktivitetet zgjedhore të fillojnë me 15 tetor.

(http://www.rtklive.com)

 

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Shtyhet kongresi i partisë shqiptare në pushtet (10.04.2009)
AKR kërkon masa për partitë që filluan fushatën zgjedhore para kohe (10.02.2009)
Partia Socialiste ashpërson qëndrimin politik (10.01.2009)
Partia e re çame ka dy deputetë në Kuvend (09.30.2009)
Berisha do të shpallet Qytetar Nderi i Prizrenit (09.29.2009)
Edi Rama në krye të PS me rreth 90 për qind të votave (09.27.2009)
Mbyllen zyrtarisht votimet për kreun e PS (09.26.2009)
Të ndarë për euron (09.25.2009)
Haradinaj kritikon qeverinë Thaçi (09.25.2009)
Socialistët zgjedhin të shtunën kreun e tyre (09.24.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 
::| Hot News
KONFERENCË PËR SHTYP E KRYEMINISTRIT BERISHA DHE KRYEMINISTRIT BERLUSKONI
Berisha: Jemi Kina e vogël e Evropës, investoni (ANSA)
Dekorohen protagonistë të 20 shkurtit

 
VOAL
[Shko lart]