E Martë, 08.11.2020, 11:39pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
POLITIKË
 
PS bojkoton zgjedhjet lokale
E Mërkurë, 10.14.2009, 08:32am (GMT+1)

 

 

 

Pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së PS, Edi Rama ka shpjeguar vendimi që mori shumica e anëtarëve të saj për zgjedhjet e pjesshme lokale të 15 nëntorit.

Rama ka deklaruar se vendimi i bojkotit të zgjedhjeve është një vijim i natyrshëm i rrugës së deritanishme të ndjekur nga opozita për të mbrojtur vlerat e demokracisë.

“Është rruga e domosdoshmërisë jetike e popullit opozitar për të mbrojtur lirinë, demokracinë, votën, si një liri dhe e drejtë që s’mund të tjetërsohet,  shkelet, transferohet e deformohet.

Në këtë rrugë jemi shumë të vendosur pasi është një proces që ka të bëjë me një demokraci të kapur peng e të futur në krizë në të gjitha funksionet e saj”, u shpreh Rama.

Sipas tij, këto janë interesat e një populli të tërë i cili në vitin 2009 s’mund të merret peng nga një pushtet familjar. (http://www.noa.al)
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Topalli e Ruçi flasin për BBC (10.13.2009)
Shtyhet përurimi i shtatores së Bill Klintonit (10.13.2009)
Krasniqi: Zgjedhjet test për Kosovën e politikanët (10.13.2009)
Kush i spiunon partitë shqiptare në Maqedoni? (10.12.2009)
Pse cilësohen historike zgjedhjet? (10.11.2009)
Përmbledhje: "Ku është vota ime" (10.11.2009)
Opozita në shesh, flet Rama: Protesta në gjithë vendin për leximin e votës (10.10.2009)
Rama: Berisha bëri provokimin e radhës, të ulët e të papranueshëm (10.09.2009)
Berisha po Ramës për shumicë socialiste në komisionin parlamentar të hetimit të zgjedhjeve (10.09.2009)
Tryeza e të majtës dhe të djathtës ose përpjekja e Ramës për të sfiduar Berishën (10.08.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
::| Hot News
KONFERENCË PËR SHTYP E KRYEMINISTRIT BERISHA DHE KRYEMINISTRIT BERLUSKONI
Berisha: Jemi Kina e vogël e Evropës, investoni (ANSA)
Dekorohen protagonistë të 20 shkurtit

 
VOAL
[Shko lart]