E Mërkurë, 08.05.2020, 11:30am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
POLITIKË
 
Debati për kufijtë detarë me Greqinë, Rama cakton ekspertë për ta analizuar çështjen
E Mërkurë, 10.14.2009, 09:19am (GMT+1)

 

 

Pas debatit për marrëveshjen e qeverisë shqiptare dhe asaj greke për kufijtë detarë reagon për herë të parë kryetari i PS, Edi Rama.

I pyetur nga mediat, Rama ka deklaruar se e ka ndjekur me vëmendje debatin e ngritur sipas tij nga zëra të pavarur, specialistë të fushës dhe për këtë ka caktuar një ekip ekspertësh për të ndjekur e analizuar këtë marrëveshje.

 “Unë kam ndjekur me vëmendje shqetësimet nga zëra të pavarur dhe kam kërkuar që një ekip i ngushtë ekspertësh të ndjekin me vëmendje këtë çështje e cila ka në brendi të saj një tjetër ngarkesë të rëndë për qeverinë shqiptare,  një pushtet njerëzish që janë shumë të paaftë dhe të papërgjegjshme për të ndërmarrë hapa që bien ndesh me interesa shumë më të mëdha”, u shpreh hapa.

Rama deklaroi se reagimi i  tij do të vinte pasi ekipi të japë një opinion përfundimtar.

“Ne do të reagojmë në rrugën e duhur dhe do të bëjmë atë që na takon. Por është shumë e rëndësishme që në çështje të tilla ku ka shumë ekspertizë dhe ku kërkohet së pari mendimi i specialistëve, politika të qëndrojë një hap prapa dhe të flasë kur faktet të jenë të qarta ajo të flasë mbi argumente që mesa duket nuk mungojnë”, tha Rama.

(http://www.noa.al)

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PS bojkoton zgjedhjet lokale (10.14.2009)
Topalli e Ruçi flasin për BBC (10.13.2009)
Shtyhet përurimi i shtatores së Bill Klintonit (10.13.2009)
Krasniqi: Zgjedhjet test për Kosovën e politikanët (10.13.2009)
Kush i spiunon partitë shqiptare në Maqedoni? (10.12.2009)
Pse cilësohen historike zgjedhjet? (10.11.2009)
Përmbledhje: "Ku është vota ime" (10.11.2009)
Opozita në shesh, flet Rama: Protesta në gjithë vendin për leximin e votës (10.10.2009)
Rama: Berisha bëri provokimin e radhës, të ulët e të papranueshëm (10.09.2009)
Berisha po Ramës për shumicë socialiste në komisionin parlamentar të hetimit të zgjedhjeve (10.09.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
::| Hot News
KONFERENCË PËR SHTYP E KRYEMINISTRIT BERISHA DHE KRYEMINISTRIT BERLUSKONI
Berisha: Jemi Kina e vogël e Evropës, investoni (ANSA)
Dekorohen protagonistë të 20 shkurtit

 
VOAL
[Shko lart]